Zloděj chodí dveřmi. Pořiďte si bezpečnostní!

Zjištění, že byl u vás doma zloděj, který si s sebou odnesl cennosti v hodnotě desítek tisíc korun, není vůbec příjemné. Což o to, máte-li sjednáno pojištění, získáte alespoň část peněz zpět. Ovšem myšlenka na to, že vám po bytě chodil někdo, kdo tam nemá co dělat, vám utkví v paměti na hodně dlouhou dobu. Pravděpodobně se již nebudete cítit bezpečně – a přitom stačilo, abyste investovali do bezpečnostních vstupních dveří.

Zloději umí být velmi vynalézaví a mnohdy volí tu nejsložitější a nejnebezpečnější cestu. Ale když je jim přáno, dostanou se dovnitř přes nepříliš pevné vstupní dveře. Což je pádný důvod k tomu, abyste si pořídili bezpečnostní vchodové dveře.

Co zlodějům nevadí a čemu se vyhýbají?

Bezpečnostní by však neměly být pouze dveře vchodové. Nezapomeňte ani na sklep, neboť právě ten považují tři čtvrtiny zlodějů za snadné místo pro vniknutí do objektu. Alespoň tak vyplynulo z unikátního výzkumu, který provedl přední český výrobce alarmů. Vchodové dveře (za předpokladu, že jde o bezpečnostní vchodové dveře) naopak považují za složitou až nepřekonatelnou překážku.

Z průzkumu zároveň vyplynulo, že zloději nemají rádi přítomnost alarmu, bezpečnostních skel a hlídacího psa. Naopak jim nevadí přítomnost sousedů, exteriérové rolety či žaluzie ani okna opatřená bezpečnostními foliemi.

V ohrožení jsou především rodinné domy

Že jsou bezpečnostní dveře velkým strašákem zlodějů, je poměrně známý fakt. Češi jsou si toho vědomi a pořizuje si je stále více domácností. Počet vloupání do bytů se za posledních několik let výrazně snížil a zloději si raději vybírají rodinné domy, kde nejsou bezpečnostní dveře tak časté.

Když bezpečnostní dveře, tak NEXT

Jak se o ochraně svého domova postavíte, je na vás. Dveře do bytu v paneláku či rodinného domu však představují naprostý základ. K těm nejlepším patří známá česká značka NEXT, která je na trhu již od roku 1991 a její zakladatelé patřili k průkopníkům. Vybrat si můžete na www.next.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.