Jak vybrat dřezovou (kuchyňskou) baterii?

Ačkoliv je myčka nedílnou součástí moderní kuchyně, hospodyňka se neobejde ani bez dřezu, u kterého nesmí chybět baterie. Ale po jakém typu sáhnout? Připravili jsme pro vás praktického průvodce se základními tipy.

Kuchyňská baterie má své místo v kuchyni jisté. Myčka ji vystrnadit nemůže, protože nezvládne umýt ovoce, zeleninu a další potraviny. A protože plní také estetickou funkci, měli byste si při výběru počínat velmi obezřetně. Detaily tvoří celek, a díky vhodně zvolené baterii může kuchyň vypadat ještě o něco lépe.

Při hledání kuchyňské baterie hrají roli následující kritéria:

 • typ,
 • umístění,
 • materiál,
 • povrchová úprava.

Jaký typ baterie zvolit?

Pokud přes vaši kuchyňskou linku vede vodovodní potrubí, vyberte si některou z baterií stojánkového typu. V případě vodovodních trubek umístěných ve zdi zalovte v kategorii nástěnných baterií. Pro nadšence do moderních technologií je jasnou volbou baterie s digitálním ovládáním.

S kohoutkem, nebo pákou?

V minulosti převažovaly baterie kohoutkové, ty však postupně nahradily baterie pákové. Vyrábí se v elegantním designovém provedení a nabízí snadné ovládání. Regulace teploty vody je mnohem rychlejší, a navíc lez dosáhnout výrazné úspory. Na druhou stranu – ani kohoutková baterie nemusí být špatnou volbou. V kuchyni v retro stylu se vyjímají mnohem lépe než ostatní typy.

Jaký zvolit materiál?

Kuchyňské baterie jsou k mání v širokém spektru provedení. Narazíte na chrom, broušenou ocel i bronz. Výběr je především otázkou vkusu. S nerezovým dřezem si nejvíce rozumí baterie v nerezovém či chromovém provedení. Ke granitovému dřezu se zase hodí baterie keramická. Z hlediska údržby jsou praktické armatury v matném provedení.

Rada na závěr zní – na dřezové baterii zbytečně nešetřete. Kvalitní výrobky déle vydrží a zpravidla také lépe vypadají.

You may also like...

1 Response

 1. Jana Bratanová napsal:

  Dobrý den
  potrebovala bych poradit ohledne vyberu drezu
  chtela jsem ten granitový ale tu https://eshop-sinks.cz/content/33-jak-se-starat-o-granitovy-drez-aneb-prevence-je-dulezita jsem se docetla ze je docela narocny na udrzbu
  poradili byste mi tedy nejaky podobny..z “lepsiho“ materialu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.