Workoutové hřiště – posilovna na čerstvém vzduchu

Milujete posilování, ale neradi trávíte čas v klimatizovaném fitcentru? V tom případě si zamilujete workout – cvičení na čerstvém vzduchu, které se v posledních letech stalo fenoménem. Venkovní alternativa fitka je založena na posilování s vlastní vahou, díky čemuž odpadá využívání činek a posilovacích strojů. Nadšenci cvičí na ocelových a dřevěných konstrukcích, které většinou vychází ze základních prvků jako bradla, žebřiny, lavice, hrazdy a další. Hřiště na workout se zrodila v USA a zemích východní Evropy a zájem o ně prudce roste i u nás. Můžete si ho postavit i před domem na zahradě!

K největším výhodám workoutových hřišť patří samotné prostředí. Lidí jsou unavení ze stereotypního prostředí posiloven a rádi tráví více času venku. Workout je novou fitness filosofií a lidé kolem ní tvoří komunity a navazují nová přátelství. Hřiště na workout rostou v každém větším městě jako houby po dešti, nicméně v některých lokalitách zcela chybí.

Postavit kompletně vybavený areál není levná záležitost – sestavy stojí i přes sto tisíc korun. Na druhou stranu jsou k mání i o něco menší sestavy a jednotlivé workoutové prvky za mnohem menší cenu. Máte-li před domem trochu volného místa, můžete ho proměnit na venkovní posilovnu.

K cenově nejdostupnějším prvkům patří fitness bradla pro posilování svalů horní poloviny těla (především paží) a zlepšení koordinace držení celého těla.

workout-kliky

Pro posilování břišních svalů a potažmo i ostatních svalů horní poloviny těla je ideální strečinková židle.

workout-zidle

Svaly na nohou získáte pravidelným posilováním na schodech z masivních dřevěných hranolů.

workout-schody

Workoutové hřiště může mít mnoho podob a je jen na vás, jestli si pro začátek vystačíte s několika menšími prvky, nebo si rovnou pořídíte větší sestavu. V každém případě se zaměřte na precizně vyrobený sortiment z kvalitních materiálů. Jedině tak budete mít jistotu, že hřiště vydrží v původním stavu po mnoho let.

You may also like...

2 Responses

  1. Daniel Novák napsal:

    cvičit se dá i doma. Suprafort má zajímavé, netradiční žebřiny a prolézačky http://www.prolezacky-suprafort.cz

  2. Marina napsal:

    Pokud potřebujete koupit levnou žebřinu, doporučujeme Vám seznámit se s naším rozsáhlým sortimentem.
    https://www.sportbaby.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.