Betonové oplocení vydrží i 30 let. A jaké jsou další důvody, které hovoří pro beton?

Vybrat oplocení není jednoduché. Nový plot by měl být odolný, krásný a je-li to možné, tak i cenově dostupný. Možná vás to překvapí, ale všemi výše zmíněnými vlastnosti se chlubí beton – materiál, který je nedílnou součástí moderního stavebnictví a nejinak tomu bylo i v minulosti. Beton, který se od toho dnešního příliš nelišil, hojně využívali již staří Římané a další národy, které prosluly svými stavitelskými schopnostmi. Vraťme se však k betonovému oplocení a jeho výhodám oproti ostatním materiálů. Zajímá vás, proč byste měli vsadit právě na plot z betonu?

Materiál, který si z rozmarů počasí nic nedělá

Mnohostranné využití betonu je dáno jeho optimálními vlastnostmi. Betonové ploty jsou velmi odolné a nevadí jim prudké změny počasí. Průměrná životnost betonového oplocení se pohybuje kolem 30 let a to i v oblastech, kde se střídají čtyři roční období. Do našich podmínek jsou tedy jako stvořené a není divu, že v posledních letech zažívají boom.

Betonové oplocení postavíte sami jako skládačku

Mezi podstatné výhody betonového oplocení patří příznivá cena (s ohledem na kvalitu je takřka bezkonkurenční) a rychlost realizace. Betonový plot postavíte i svépomocí a co je nejlepší, vyhnete se fyzicky a finančně náročnému výkopu základů a úpravám terénu. Plot z betonu lze umístit také do svahu.

Bezzákladové betonové oplocení se skládá z prefabrikovaných prvků – z desek a sloupků. Desky jsou k mání v rozličných rozměrech a v praxi z nich lze poskládat oplocení vysoké od 25 cm do 3 m. Stavba betonového plotu je snadná a rychlá a podobně je to i s demontáží. Nový plot postavíte za jediný víkend.

Betonový plot

I beton může být krásný na pohled

Na závěr jsme si nechali estetickou stránku a i ta vás velmi příjemně překvapí. Pokud ve vás beton v souvislosti s oplocením evokoval představu nevzhledného zdiva, podívejte se na betonové ploty od MIMA s.r.o. Fotogalerie vám vezme dech a pravděpodobně změníte svůj názor na vzhled betonu. Finální podobu svého plotu máte plně ve své režii a je jen na vás, který vzor a strukturu zvolíte. Volnou ruku budete mít také s volbou barvy a pokud se přeci jen nesmíříte s tím, že by váš plot měl být pouze z betonu, sáhněte po kombinovaném oplocení.

Výhody betonového oplocení v kostce:

  • odolnost
  • bezúdržbovost
  • dostupná cena
  • rychlá a jednoduchá montáž
  • variabilní výška
  • velmi pěkný vzhled

Tip: Nezapomeňte se podívat na fotogalerie na www.betonoveploty.cz!

Betonový plot 2

You may also like...

1 Response

  1. DonLabuznik napsal:

    Máte pravdu, že je betonové oplocení velmi odolné, ale mám z něj takový pocit, že vytváří bariéru s okolním světem, já raději volím pletivo z http://www.amstor.cz/ , které krajinu nijak nedělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.