Zahrada, která vám bude dělat radost

Už dávno neplatí, že zahrada je místem, kde je třeba neustále něco dělat, ať už plít, sázet, nebo okopávat. Časy se mění a s nimi i charakter našich zahrad, které se stávají příjemným útočištěm umožňujícím dokonalý relax, který je v dnešní hektické době více než žádoucí. Jaké vybavení tedy udělá z každé zahrady malý, soukromý ráj?

Pohodlný zahradní nábytek

Jestliže má zahrada sloužit nejen k pěstování ovoce a zeleniny, ale také plnit společenskou funkci, je základem zahradní nábytek. Ten je však třeba vybírat nejen s ohledem na jeho design. Neméně podstatný je komfort, který vám kvalitní zahradní nábytek poskytne. Mnohdy je lepší nenechat se strhnout nejrůznějšími trendy a vsadit raději na opravdu pohodlná zahradní křesla, lehátka apod.

Praktický zahradní domek

Kam schovat sekačku, veškeré zahradní náčiní a v zimě uskladnit zahradní nábytek? Jestliže se vám nedostává místa ve sklepě, potom by váš problém s nedostatkem skladovacího prostoru mohl vyřešit nenápadný zahradní domek. Uvidíte, že malá dřevěná konstrukce do zahrady bez problémů zapadne a vy se konečně zbavíte všudypřítomného harampádí, o které každý zakopává!

Všestranný párty stan

Říkáte si, že párty stan opravdu nepotřebujete, neboť neplánujete žádné velkolepé letní večírky? Nikde však není psáno, že párty stan nelze použít i při jiných příležitostech. Co například pořádat tradiční rodinné oslavy na čerstvém vzduchu, namísto stísněného obývacího pokoje?

Nepostradatelný gril a krb

Je vůbec možné představit si léto bez grilování? Není však grilování jako grilování… Zatímco dřívější grily byly spíše pro zlost a vyžadovaly neustálou pozornost, moderní modely grilují takřka samy a udělají odborníka na barbecue téměř z kohokoli! Také už se vám sbíhají sliny na vlastnoručně naložený a ugrilovaný flák masa? Nebo dáte přednost krbu, na kterém si můžete připravit chutné dobroty takřka po celý rok?

Luxusní bazén a vířivka

Co však z každé zahrady udělá dokonalou oázu klidu a odpočinku? Jednoznačně bazén, který vám nabídne v horkých letních dnech vítané ochlazení. Bazén už dávno není nedostupný luxus, ale běžná součást tuzemských zahrad. A jedinečný lázeňský komfort nabídne vířivka, kterou lze navíc využívat téměř po celý rok.

Nezbytný slunečník a markýza

Není však záhodno podcenit ani sluneční paprsky, které pro někoho mohou být sice příjemné, ale pro jiného mohou být téměř nesnesitelné… V každém případě je na místo mít po ruce slunečník, který lze přemístit podle aktuální potřeby. Ovšem ještě komfortnější řešení představuje markýza, která se stane neodmyslitelnou součástí domu.

Využíváte zahradu i k odpočinku, nebo jí stále ještě dominují obhospodařované záhony?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.