Župan by ve vaší šatní skříni chybět neměl. Přijde vám vhod po celý rok!

Ještě ho nemáte? Pak byste si ho měli urychleně pořídit, protože kdy jindy než v době nastupujícího chladného počasí? A o čem se bude v následujících řádcích psát? No přece o županu, který si zamilujete!

Psí počasí nemá šanci. Ale co když vám je navečer zima i navzdory tomu, že kotel jede naplno a v krbu praská dřevo tak rychle, že ani nestačíte přikládat? Jednoduchá rada zní: zachumlejte se do županu. Bude se vám hodit i po zbytek roku, a to dokonce i v létě. Určitě hod oceníte, až vylezete z bazénu a natáhnete se na lehátko.

Ale jak při výběru županu postupovat? Snažte se příliš nehledět na cenu a raději se zaměřte na vlastnosti materiálu a střih. V případě sortimentu dámských župánků pak jistě hraje roli i elegance a smyslnost.

Jaký zvolit materiál?

Klasiku představují bavlněné župany. Výběr je pestrý a je jen na vás, zda sáhnete po 100% bavlně, česané bavlně, mikro bavlně, nebo jiné variantě se specifickou strukturou tkaniny.

Bavlna je hřejivá a dobře absorbuje vlhkost, což oceníte především po koupeli. Zřejmě nejhřejivější a nejlépe absorbující jsou dámské a pánské župany z froté. Velmi oblíbená je také mikroplyš, která má podobné vlastnosti.

Nabídka materiálů je široká a najdete v ní také bambusové vlákno (vhodné pro alergiky, ekzematiky a osoby s citlivější pokožkou) či šifon a hedvábí, ze kterého se vyrábí přiléhavější modely.

Župan vám musí sednout

Výběr materiálu je naprosto zásadní, ale stejně podstatný je i střih. Chcete-li se v županu cítit pohodlně, dbejte na to, aby vás neomezoval v pohybu, neškrtil apod. Raději sáhněte po volnějším kusu.

Bohatý výběr dámských a pánských županů najdete v e-shopu zdravaloznice.cz. Prodejce nabízí kratší i delší dámské župany, stylové pánské župany i oblíbené županové ponožky.

You may also like...

1 Response

  1. Hanka napsal:

    Já si vybrala k vánocům tady https://miorio.cz/ takový ten typický saunový župan. Hebounký a zároveň pěkně ňuňací. Fakt je skvělý. Nemáme přetopený barák, máme cihlový. Takže k večeru tu bývá celkem zima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.