4 zásady, kterých se držet při výběru elektro spotřebičů do domácnosti

Elektro spotřebiče jsou nedílnou součástí moderní domácnost, ale na co se zaměřit při výběru, aby vám při každodenním používání dělaly radost? Připravili jsme pro vás několik tipů a doporučení, kterými byste se měli řídit.

1. Tichý provoz

Intenzita hluku daného elektro spotřebiče patří k nejdůležitějším kritériím. Platí to především pro spotřebiče umístěné v kuchyni, neboť právě zde se členové domácnosti schází zdaleka nejčastěji. Myslete na to při výběru chladničky, myčky, pračky i ostatních spotřebičů.

2. Dostatek vnitřního prostoru

Ať už jde o chladničku, mrazák či myčku, v případě těchto kategorií elektro spotřebičů hraje podstatnou roli velikost. Při výběru proto zohledněte individuální potřeby své domácnosti. Průměrně jde o cca 50 – 70 litrů objemu na osobu u chladničky a 20 litrů v případě mrazáku. A co se týče myčky, pro čtyřčlennou rodinu je minimum 60 cm. Pračka by měla pojmout alespoň 6 kg prádla.

3. Úsporný provoz

V minulosti patřily ke špičce spotřebiče třídy A+, dnes jsou spíše standardem. Chcete-li z dlouhodobého hlediska ušetřit ještě více, zvolte kategorii A++, nebo A+++. Oproti kategorii A ušetříte třetinu až polovinu nákladů.

Pozor: Úsporné elektro spotřebiče najdete ve všech kategoriích. Dokonce i mezi varnými konvicemi a vysavači.

4. Vybírejte individuálně

Někteří prodejci vybízejí ke koupi cenově zvýhodněných setů. Nižší ceny sice lákají k nákupu, ale obvykle jde o elektro spotřebiče s průměrnými vlastnostmi. Raději proto vybírejte individuálně a zaměřte se na „lepší značky“.

Hodily by se vám konkrétní tipy? Dobrou volbou jsou chladničky Liebherr, pračky, vestavné trouby a varné desky Electrolux a myčky nádobí AEG.

Domácí elektro spotřebiče výše uvedených značek najdete u specializovaných prodejců. K nejlépe hodnoceným patří zavedený e-shop superspotrebice.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.