Proč byste měli i vy mít kolem domu betonový plot

Nejspolehlivějším řešením, které zvýší bezpečí vašeho domova, jsou betonové ploty. Díky volitelné výšce plotu navíc ovlivníte i míru soukromí. Záleží jen na vás, jak moc chcete své bydlení a zahradu sdílet s okolním světem. Oproti běžnému oplocení skrývají betonové ploty řadu výhod. Díky masivnímu materiálu pocítíte kvalitu a stabilitu plotu, který není náchylný na působení nejrůznějších klimatických vlivů a nevyžaduje ani speciální údržbu. Betonový plot má velmi dlouhou životnost, a investice se tak určitě vyplatí.

Nechte si namontovat betonový plot

Jednou z výhod je poměrně rychlá montáž. Profesionální firmy mají zkušené odborníky, kteří se montáží betonových plotů zabývají již dloubá léta, proto se nemusíte bát žádné zfušované práce. Betonový plot je tvořen ze dvou hlavních komponentů, a to sloupků a panelů. Při montáži je nutné dbát na pečlivě vyměřené výkopy, do kterých jsou betonové sloupky vsazeny a ukotveny. Poté jsou mezi ně vloženy betonové plotové dílce. Počtem zvolených panelů ovlivníte výšku plotu. Co se týká celkového designu, vybírat můžete z několika oblíbených motivů nebo ponechat plot bez dekoru. Nejčastěji je volba mezi buclatou či klasickou imitací cihly nebo štípaného kamene. Velmi zajímavou variantou je oboustranný betonový plot. Dekor vytvoří zajímavý doplněk jak z vnitřní, tak i z vnější strany vašeho obydlí.

Plot, který vám budou všichni závidět

Už víme, že betonové ploty jsou odolné, bezúdržbové a jak se montují, důležitý je ale také vzhled plotu. Jste-li náročnější nebo jen hledáte něco originálního, ozvláštněte váš plot výběrem některého ozdobného zakončení plotu. Jednou z variant je ponechat zakončení rovné. Vyzařuje z toho čistota a jednoduchost. Dále se nabízí varianta zakončení plotu ozdobnou mřížkou, nejpřirozeněji působí zakončení dřevěnými latěmi, které dodají betonovému plotu jedinečný nádech a zcela jiný směr celému vašemu bydlení. Latě jsou betonové ploty vyráběny z různých druhů dřeva, a tak jistě najdete odstín ladící s vaším domem. S betonovým plotem si může vyhrát opravdu každý.

You may also like...

1 Response

  1. DonLabuznik napsal:

    Já nemám beton rád, je to chladný a neútulný materiál. Raději jsem proto na plot zvolil klasické pletivo z http://www.amstor.cz , které netvoří bariéru mezi přírodou a pozemkem, tudíž zachovává krásný výhled do okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *