Co byste měli vědět o rekonstrukci a zateplení ploché střechy?

Rozhodli jste se pro pořízení staršího rodinného domu, ale máte obavy z ploché střechy? Pokud vás okolí varovalo před zatékáním a dalšími neduhy, vězte, že v případě kvalitně provedené hydroizolace není důvod k obavám. Naopak vás mohou těšit specifické výhody: plochá střecha umožňuje maximální využití vnitřního vytápěného prostoru, lépe se udržuje, a navíc ji můžete proměnit na terasu. Ale co když střecha na vámi vyhlídnuté nemovitosti není ve stoprocentním stavu? Obraťte se na profesionály a nechte si ji rekonstruovat.

Opravit i zateplit

Rekonstrukce plochých střech pod taktovkou odborníků obvykle probíhá tak, že se kromě nové hydroizolace realizuje také zateplení. Relativně jednoduchá konstrukce umožňuje efektivní zvýšení tepelného komfortu v objektu – to vše samozřejmě za předpokladu použití kvalitních materiálů, které poslouží jako termoregulace během chladných i teplých měsíců.

Je-li izolace ploché střechy provedena odpovídajícím způsobem, pak se rozhodně nemusíte bát velkých úniků tepelné energie. Naopak si budete užívat tepelnou pohodu a rovnoměrné teplo, kterého se pod šikmou střechou nedosahuje tak snadno. Díky izolaci navíc ušetříte podstatnou část nákladů.

Zateplení plochých střech musí být provedeno tak, aby byly eliminovány tepelné mosty. Do konstrukce se zároveň nesmí dostávat sražená vlhkost z okolního vzduchu. Jedině tak bude dům dostatečně chráněn před plísněmi a dalšími mikroorganismy, které mohou zapříčinit předčasnou degradaci materiálů.

Správně provedená hydroizolace ploché střechy vám skvěle poslouží i v létě – udrží v domu příjemné mikroklima a vy ušetříte za klimatizaci.

Na stáří domu nezáleží

Tepelná hydroizolace ploché střechy je vhodná pro všechny objekty bez ohledu na datum výstavby. Jediné, na čem záleží, jsou zkušenosti a zodpovědný přístup firmy, která se zakázky zhostí. Spoustu dalších informací najdete na plocha-strecha.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.