Chystáte se stavět dům, ale nestačíte na to sami?

Dle statistik se Češi vracejí ke stavbě rodinných domů svépomocí, jako tomu bylo v době před revolucí. Hlavním důvodem jsou samozřejmě finance – ušetřit se dá minimálně několik set tisíc a v případě větší nemovitosti i milionů. Měly by se stavební firmy bát o zakázky? Ty solidní jich budou mít vždy dostatek, neboť zdaleka ne každý stavbu domu vlastními silami zvládne. Potvrzuje to i českobudějovická stavební firma Archeus, která nabízí komplexní služby pro všechny druhy stavebníků. Mimo to realizuje také zateplování domů v Českých Budějovicích.

Kdy stavět na klíč?

Rodinné domy na klíč v Českých Budějovicích jsou jasnou volbou pro každého, kdo preferuje rychlost výstavby a jediného dodavatele. Řešení je ideální pro stavebníky, kteří vyžadují kompletní dodávku stavby dle projektové dokumentace – práce zahrnuje vše od stažení ornice a vyhloubení základů až po finální přípravu interiéru před nastěhováním.

Stavební firma se stará o veškeré práce a dodávky materiálu. Ve srovnání se stavbou, kterou má na starost několik subdodavatelů, je minimalizováno riziko špatné koordinace. Na stavbě nevznikají zbytečné prostoje a stavebník je díky tomu bez stresu. Zvolíte-li tuto možnost, vaší jedinou povinností bude výběr podlahových krytin, obkladů a dalších detailů.

Kdy zvolit hrubou stavbu?

Další možností je realizace hrubé stavby. Přiklání se k ní stavebníci, kteří z určitých důvodů nemohou či nechtějí stavět svépomocí, ale na druhou stranu vyžaduji absolutní kontrolu nad průběhem realizace vnitřních prací, případně si chtějí proces sami organizovat, protože mají mnoho specifických přání. Logicky jsou kladeny vyšší nároky na připravenost stavebníka a stavba trvá déle než realizace rodinného domu na klíč.

Už se nakonec rozhodnete pro stavbu rodinného domu na klíč, nebo hrubou stavbu, důvěřujte firmě s letitými zkušenostmi a dobrým renomé. Vybírat byste měli na základě referencí.

Chcete-li se dozvědět více o stavebních pracích v Českých Budějovicích, pokračujte na www.archeus.eu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.