Poznejte (ne)výhody naftových topidel

Garáž, dílna, stavba nebo chata na horách jsou místa, která čas od času potřebujeme co nejrychleji vytopit. V takovém případě přijdou vhod naftová topidla. Pokud jste se o tato zařízení nezajímali, pravděpodobně netušíte, jaké jsou jejich výhody a slabiny. V dnešním článku vám je odhalíme a usnadníme tak vaše rozhodování.

Naftová topidla dělíme na kamna s přímým a nepřímým spalováním a na zařízení, která fungují na ohřevu pomocí infračerveného světla.

Výhody a nevýhody naftových topidel s nepřímým spalováním

Naftová kamna obecně, lze využívat pouze v dostatečně větraných prostorách, protože spalují kyslík a společně s teplým vzduchem uvolňují do prostoru i množství spalin. Naftová kamna s nepřímým spalováním jsou ale vybavena komínkem, který tyto spaliny odvádí pryč z vytápěného prostoru. Tato topidla je možné umístit také ve venkovních prostorách a ohřátý vzduch bez spalin přivádět do místnosti speciální trubicí. Naftová kamna s nepřímým spalováním jsou vhodná do míst, kde se trvale pohybují lidé. Nevýhodou je horší manipulace – tato topidla nejsou určena k častému přenášení. Za zmínku stojí také dražší provozní náklady.

Výhody a nevýhody naftových topidel s přímým spalováním

Největší výhoda naftových topidel s přímým spalováním spočívá v nízkých provozních nákladech. Využívají se především na stavbách nebo jako vysoušeče vlhkých prostor. V uzavřených prostorách je využití problematické a je nezbytné důkladné odvětrávání.

Výhody a nevýhody infračervených naftových topidel

Infračervená naftová kamna jsou jako stvořená k ohřevu terasy. Vzduch ohřívají velmi intenzivně, pracují rychle a bez nežádoucích spalin. Okamžitě vás zahřejí, nicméně neohřívají vzduch komplexně a jejich provoz je drahý.

Která naftová kamna jsou vhodná pro vás?

Každý z výše zmíněných typů naftových kamen má svá pozitiva negativa a výběr proto souvisí s plánovaným využitím. Předtím, než se rozhodnete pro nákup konkrétního zařízení, proto důkladně zvažte, jakým způsobem budete kamna používat a v případě nejasností se neváhejte poradit přímo s prodejcem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.