Originální japonské kuchyňské nože Tojiro nic nezastaví

Mít tak nůž, který proklouzne libovolnou potravinou stejně lehce jako kostkou másla. To je sen každé hospodyňky. Vy snad takového pomocníka nemáte a přestalo vás bavit pižlání jakýmsi žabikuchem, který je tak „ostrý“, že byste ho bez váhání půjčila i svým dětem? V tom případě ho pošlete na zasloužený odpočinek a vydejte se s námi na výlet do země vycházejícího slunce…

Japonsko je fascinující země, která se velmi dlouho vyvíjela nezávisle na zbytku světa. Japonci jsou v mnoha ohledech velmi inspirativní lidé, kteří si za svou pracovitost a inteligenci zaslouží obdiv. Mimo jiné vždy byli zručnými řemeslníky a dodnes je tajemstvím, jak dokázali vyrobit tak dokonalé čepele samurajských mečů. A přestože dnes Japonci využívají k výrobě nožů moderní technologie, stále patří k nejlepším výrobcům na světě.

Pomalu, ale jistě se dostáváme k jádru pudla. Přesněji k originálním japonským nožům značky Tojiro, které se vyrábí z rychlořezné oceli (ang. High speed steel). Tato ocel se využívá k výrobě namáhaných řezných nástrojů (např. pil, fréz, vrtáků…) a je známý svou vysokou tvrdostí a žárupevností. Díky ní jsou kuchařské nože Tojiro takřka nezničitelné a hravě si poradí se vším, co jim přijde pod ostří.

Tojiro

Japonské kuchyňské nože Tojiro splňují nejvyšší standardy a oblíbili si je profesionální kuchaři. Řežou, krájí a sekají s naprostou přesností a jakmile poprvé uchopíte rukojeť, stane se z vás loajální samuraj, který v kuchyni neskončí dříve, než bude vše hotovo. Anebo nelítostný ninja, kterému není radno křížit cestu.

Nabídka nožů z rychlořezné oceli je velmi pestrá a najdete v ní univerználnější modely i velmi specifické nože. V každém případě se můžete spolehnout na špičkový nástroj, který vám přiroste k srdci a vydrží ve vaší kuchyni na věky.

A kde si můžete tyto krasavce s japonským rodokmenem zakoupit? Objevili jsme je na www.hamono.cz, kde je mají za skvělé ceny.

Damaškový nůž

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *