Zpříjemněte si volno popíjením bulharských medvědů

Trávíte rádi večery nad sklenkou dobrého vína? Dvě deci červeného či bílého jsou po náročném dni vskutku uvolňující. A je-li víno konzumováno pravidelně a v malých dávkách, má spoustu pozitivních účinků na zdraví. Ty by však vydaly na celý článek. My vám dnes prozradíme, která značka snoubí vynikající chuť a příjemnou cenu. Máte rádi medvědy? Medvědí krev vám zřejmě představovat nemusíme, ale jestlipak víte, že se v Trácké nížině pěstují i jiné odrůdy než Merlot a Cabernet Sauvignon? Až příště zamíříte do obchodu pro lahev něčeho dobrého, možná to bude právě některý z dalších „medvědů“.

Medvědí krev je klasika, která si svou chutí získala spoustu příznivců. Jenomže co když preferujete bílé nebo růžové víno? Ani v takovém případě neodejdete s prázdnou.

Na bulharských vinicích se pěstuje odrůda Chardonnay, ze které se vyrábí medvěd bílý. Víno je typické svěží ovocnou chutí a dominantním aromatem černého rybízu. Hodí se k těstovinám, kuřecímu masu a sýrům s bílou plísní. „Sedmička“ bílého medvěda je běžně k mání za 69 Kč.

Další horkou novinkou je růžový medvěd, který vyniká nezaměnitelnou vůní lesních jahod a třešní. Má narůžovělou až lehce šedavou barvu a je perfektně doplní saláty, ovoce, dezerty i grilované maso. Vyrábí se z kvalitní odrůdy Merlot z proslulých vinicí v blízkosti nejmenšího bulharského města Melnik. Zdejší výroba vína má velmi dlouhou tradici, konkrétně od 12. století. Doporučená prodejní cena růžového medvěda je opět 69 Kč.

Na závěr jsme si nechali malou specialitku, kterou ocení milovníci červené medvědí krve. Stačí si trochu připlatit (139 Kč) a odnesete si domů exkluzivní variantu z vybraných ročníkových odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Je pro ni typická intenzivní rubínová barva, komplexní ovocné aroma a nazrálost barikových sudů. Mědvědí krev exclusive si nejlépe vychutnáte s pečeným masem, masovými předkrmy a sýry.

Tip: Preferujete pohodlný nákup přes internet? Medvědí krev si můžete objednat i online, přímo u dovozce na www.pemap.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.