Záclony jsou stále v módě. Musíte si však umět vybrat ty správné

Cítíte, že vašemu bydlení něco chybí? Podívejte se na okna. Není nyní vhodná doba na obměnu starých a archaických záclon za nové? Pokud jste je při zařizování domácnosti úplně opomněli, dejte jim šanci. Záclony lze použít téměř v každém bydlení, stačí dodržet pár základních pravidel.

Jakou zvolit barvu?

Barva je naprosto podstatným faktorem. Klasickým odstínem je bílá, která nikdy neselže, ale někdy je vhodné zkusit něco nového a zvolit záclony s nápaditým vzorem. Důležité je, aby barva záclon nebyla v kontrastu s barvou stěn a zařízením. Je třeba se také vyhnout extrémně výrazným vzorům, které mohou působit kýčovitě a rušivě.

Jaké zvolit rozměry?

Při pohledu na jinak krásné záclony s naprosto nevhodnými rozměry můžete cítit rozpaky. Držte se nepsaného pravidla, že šířka záclon by měla být nejméně o 20 cm delší než šířka okna a délka by měla být alespoň o něco větší než délka okna.

Je důležité si uvědomit, že při zavěšení záclon ve zřaseném stylu je nutné vybrat širší variantu.

Jaký druhy záclon vybrat?

Není záclona jako záclona. Existuje velké množství možností a každý si mezi nimi může najít svůj ideál. Můžete vsadit na voálové záclony (hustě tkané), organza (průhledné), batistové, crashované, vitrážkové či vyšívané záclony. Zajímavou volbou mohou být také hotové voálové záclony. Každý typ záclon má něco jiného a vy si musíte pořídit takový, který vám nejvíce vyhovuje.

Pokud si s výběrem záclon nevíte rady, obraťte se na bytového designéra. Jeho odborné znalosti a zkušenosti vám pomohou vybrat vhodný druh záclon, které budou vyhovovat specifikám daného interiéru a zároveň se vejdou do vaší rozpočtu. Odborník se vám může hodit i v případě, že vybíráte závěsy na okna.

Pokud chcete, aby vám hotové záclony vydržely co nejdéle jako nové, obraťte se na spolehlivého prodejce – luxora.cz. Specializuje se na bytové doplňky, jako jsou záclony, povlečení a další bytový textil. Nabízejí prověřené a kvalitní zboží.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.