Dřevostavba na klíč: Vysněné bydlení bez starostí

Vaše stávající bydlení je vám těsné a konečně se vám podařilo ušetřit adekvátní částku, kterou potřebujete na realizaci rodinného domu? Tak na co ještě čekáte? Poohlédněte se po stavební firmě, která do puntíku splní vaše požadavky a začněte stavět. Ještě předtím si ale rozmyslete, jestli se vydáte cestou „klasiky“ (zděná stavba), nebo se přikloníte k moderní dřevostavbě. Kolem domů ze dřeva u nás panují nejrůznější mýty a často se setkávají s nedůvěrou. Nicméně ve Skandinávii se ze dřeva staví tři čtvrtiny domů.

Z čeho se dřevostavby vyrábí?

Dřevostaveb sice přibývá i u nás, ale prozatím ne v takové míře jako ve v ostatních evropských zemích. Během poslední dekády se technologie výrazně změnila a z rostlého neupravovaného dřeva se již prakticky nestaví. Dřevo je upraveno tak, aby maximálně vyhovovalo náročným kritériím. V podstatě jde o pod tlakem lepený lamelový materiál, který je tvarově stálý, má vysokou požární odolnost a snadno odolá plísním. Dřevostavby jsou navíc předurčeny k nízké spotřebě. Nízkoenergetické a pasivní domy ze dřeva nejsou žádnou výjimkou, ale již zažitým standardem.

Další důvody, proč si vybrat dům ze dřeva

Dřevostavba na klíč  má i další podstatné výhody jako rychlost realizace stavby a velmi dlouhá životnost. Na první pohled jsou přitom k nerozeznání od zděných staveb. Předpokladem všech zmíněných vlastností je ovšem realizace pod dohledem zavedené stavební firmy. Zkušenosti s výstavbou, dodržování přísných technologických postupů a požití špičkových materiálů je velmi důležité – jedině tak budete s výsledkem stoprocentně spokojeni.

Nechte si postavit dům od HP DOMY s.r.o.

Vzhledem k tomu, že domy ze dřeva nemají v České republice dlouhou tradici, není hledání vhodné stavební firmy tak jednoduché. Chcete-li mít jistotu, že stavba dopadne na výbornou, obraťte se na HP DOMY s.r.o. Olomoucká firma nabízí profesionální přístup a široké spektrum doplňkových služeb. Poradenství, úprava typového nebo tvorba individuálního objektu, vyřízení stavebního povolení či zajištění výhodného financování – vaší jedinou starostí bude nastěhování do dokončené stavby. Další informace, aktuální katalogy a ceníky najdete na www.hpdomy.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.