Je libo pasivní dům u Prahy s roční spotřebou energie ve výši 6 tisíc? Máte ho mít!

Současné trendy v oblast výstavby domů tíhnou k maximální úspoře energie. Na pomyslném vrcholu pak stojí pasivní domy, které jsou až o 90 % úspornější než novostavby splňující současné normy. Energetická úspornost však v žádném případě nemá vliv na kvalitu vnitřního prostředí. Obyvatelé těchto domů si naopak užívají tepelnou pohodu a přílivu čerstvého vzduchu i bez ohledu na zvyšující se ceny energie. Koncepce pasivního domu přitom není příliš složitá – princip spočívá v minimalizaci tepelných ztrát a současně v efektivním využití tepelných zisků.

Toužíte-li po energeticky úsporném bydlení v bezprostřední blízkosti metropole, pak se téměř jistě zamilujete do unikátního projektu Zelený Zlonín, v rámci kterého vyroste více než 100 pasivních domů jen cca 7 km od Prahy. Cena domů začíná na 4,5 mil. a developer je schopen zajistit výhodné financování.

Projekt Zelený Zlonín je jedinečný svým rozsahem i konceptem. Pasivní domy Zlonín odpovídají pasivnímu standardu a zároveň nabízí množství dalších inovací, které budoucím obyvatelům zajistí vysokou úroveň bydlení.

Pasivní domy jsou k mání ve čtyřech různých provedeních – jako dvojdomky (ENGLAND, SAND a WHITE HOUSE) a trojdomky (SPLIT).

K výhodám však nepatří jen extrémně nízké náklady za energie, ale také stálý přívod čerstvého vzduchu bez průvanu, antialergenní prostředí, příjemné mikroklima po celý rok a žádné teplotní rozdíly v místnosti.

Prostředí Zlonína je velmi klidné a vhodné pro každého, kdo potřebuje centrum Prahy na dosah ruky. Autobusová a vlaková zastávka se nachází v docházkové vzdálenosti. V obci se nachází mateřská škola a restaurace. Základní škola pak v nedalekých Líbeznicích (cca 2,3 km).

I vy můžete bydlet v ekologickém, ekonomickém, zdravém a inteligentním domě, jehož roční spotřeba energie je zanedbatelná. Další informace najdete na zelenyzlonin.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.