Robotická sekačka Honda Miimo: Sama se postará o perfektní sestřih vašeho trávníku

Líbilo by se vám, kdyby trávník před vašim domem udržoval někdo místo vás? Někým ale nemáme na mysli zahradníka, ale zahradní techniku nové generace. Robotická sekačka Honda Miimo funguje na podobném principu jako populární robotický vysavač. Rozdíl je v tom, že její revír je venku a namísto čištění provádí sekání trávy. Pokud jste byli ke strojům, které pracují automaticky, skeptičtí, odhoďte veškeré předsudky. Vývojáři z Hondy sestrojili vskutku inteligentní přístroj, o kterém jsme si ještě relativně nedávno mohli nechat jen zdát.

Zajděte si na kafe, sekat bude Miimo

Honda Miimo se bez vaší asistence zcela obejde. Je plně automatická a programovatelná – zatímco budete srkat kávu v altánu, postará se o perfektní sestřih vašeho trávníku. Anebo ji vypustíte ven v noci – robotická sekačka je plně přizpůsobena práci za každého počasí a protože je extrémně tichá, její přítomnost nebude rušit vás ani vaše sousedy. A pokud se do sekání přeci jen budete chtít zapojit, budete tak moct učinit pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Miimo je inteligentní stroj, který po devadesáti minutách nepřetržitého sekání odjede do docku a nabije se. Akční rádius předem vymezíte drátkem skrytým pod trávníkem. Předejdete tomu, aby automatická sekačka neposekala i záhonky, na které jste právem hrdí. Případně neodjela otevřenou branou do světa, což se u některých konkurenčních výrobků stává.

Bezpečí? Především!

Co se týče bezpečnosti, i v tomto ohledu je robotická sekačka Honda Miimo na vysoké úrovni. Kdykoliv narazí na překážku, nůž se zastaví. To samé se stane i v momentě, kdy sekačku nadzvednete. Nože navíc končí ve větší vzdálenosti od plastového těla, takže se opravdu nemůže stát, že by Mimmo způsobila zranění osobě nebo zvířeti. Při kontaktu s překážkou (např. kamenem) se nože ohnou a poté vrátí zpět.

Automatická sekačka samozřejmě není určena do každého terénu. S přehledem poseká jakoukoliv plochu, kde není přerostlá tráva – tu je vhodné sekat běžnou sekačkou. O dokonalý výsledek se postarají specialisté z firmy Honda, kteří před instalací naprogramují Miimo dle individuálních dispozic zahrady.

Pokud vás revoluční zahradní technika od Hondy zaujala, není nic jednoduššího, než si ji objednat na www.hondastroje.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.