Pořizujeme zahradní nábytek: Jaký zvolit typ a materiál?

Naši zahradu můžeme využívat k celé řadě různých účelů. Někdo jde cestou klasiky a tak se od rána do večera lopotí na svých záhonech. Současný moderní člověk však vidí zahradu spíše jako místo k odpočinku, či příjemnému večernímu grilování. V obou případech je třeba dostatečné zázemí, které vyřeší zahradní nábytek. Umělý ratan je dnes tím materiálem, který z hlediska prodejnosti jasně vede. Pojďme se podívat, co vše lze nakoupit a proč se právě tohoto materiálu nebát.

Co by na vaší zahradě nemělo chybět?

Pojďme tedy na konkrétní možnosti, které tento materiál nabízí. Začneme zmíněným odpočinkem. V takovém případě se nejvíce hodí jak ratanová lehátka, tak i ratanové sedací soupravy. Rázem tak na své zahradě vykouzlíte místo, kde si můžete pohodlně sednout či lehnout, začít se opalovat, nebo si přečíst zajímavou knížku.

Protože jsme ale mluvili i o zázemí, nesmíme zapomenout na ratanové stoly, stejně jako židle. Chcete-li však zachovat jednotný styl, doporučíme raději jídelní sety. Třeba sestava Exclusive je ukázkou, jak pořídit 6 pohodlných židlí spolu s dostatečně velkým stolem z ratanu, s horní deskou z bezpečnostního skla. Na párty, ale i posezení s rodinou na zahradě či na terase ideální volba pro každého.

Proč právě umělý ratan?

Možnosti máme zmapovány, a jak jsme nastínili, hodit se mohou jak na zahradu, tak třeba i do zimních zahrad, na terasy, nebo pergoly. Nyní se však pojďme zaměřit na to, proč právě tento materiál. V první řadě to jsou jeho klíčové vlastnosti, kam patří:

  • Pružnost a pevnost
  • Nízká hmotnost a jistota snadné manipulace
  • Jednoduchá a rychlá údržba
  • Barevná i materiálové stálost

Zapomínat ale nesmíme ani na další důležitou vlastnost, která vynikne v porovnání s ratanem pravým. Je to téměř identický vzhled, ale výrazně nižší cena. I na tu je dobré hledět, pokud zahradní nábytek pořizujete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.