Proč si pořídit vlastní bazén na zahradě?

Léto se blíží mílovými kroky. Že jste to už někde četli? Není divu, prosluněné měsíce jsou skutečně na spadnutí a nezbývá, než se v dostatečném předstihu pustit do přípravy zahradního bazénu. Nechcete přece, aby vás počasí zaskočilo nepřipravené a vy tak promeškali první příležitost ke koupání… Anebo jste doposud nad pořízením vlastního bazénu váhali a nejste si jistí, zda se vám do něj vyplatí investovat? Připravili jsme pro vás několik základních důvodů, které vás o přesvědčí o tom, že se bez vlastního minikoupaliště neobejdete!

Není nad koupání v soukromí

Odpůrci namítnou, že se mohou koupat na místním koupališti, ale ruku na srdce – moderní plastové bazény jsou prostorné a nebudete se muset s nikým dělit a brát ohledy na ostatní plavce. Navíc budete mít jistotu, že voda zůstane maximálně čistá – dohlédnete si na pravidelné přidávání chemie a případně zvážíte instalaci bazénového zastřešení.

Dlouhá koupací sezóna

Zastřešení bazénů je vůbec praktické, protože se díky němu budete koupat až o několik týdnů déle. Budete se koupat v době, kdy voda na koupališti ještě nebude vyhřátá a skočíte až v momentě, když už budou koupaliště dávno zavřená. Zastřešení bazénů udrží vodu teplou a zamezí znečištění, které může způsobit napadané listí a nečistoty ve vzduchu. Za zmínku stojí také bezpečnostní funkce – tu oceníte v případě, že se na zahradě pohybují malé děti a zvířata. Bazén budete moct kdykoliv uzamknout a zamezit ostatním přístup do vody.

zastreseni-bazenu

Komfort se vším všudy

Pořídíte-li si zabudovaný plastový bazén, získáte nejen soukromí, ale také komfortní zázemí, ve kterém si koupání užijete na sto procent. Mohli byste se na koupališti povalovat na lehátku a popíjet svůj oblíbený drink? Z bazénu si kdykoliv odskočíte domů do ledničky pro něco dobrého nebo třeba ke grilu – o tuto možnost byste byli na koupališti ochuzeni.

A co se týče pořizovací ceny bazénů, není nikterak vysoká. Konstrukce plastových bazénů je velmi odolná a vydrží velmi dlouho. Pokud byste po stejně dlouho dobu, jaká je životnost bazénu, pravidelně navštěvovali koupaliště nebo plovárnu, neušetřili byste.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.