Proč si pořídit vlastní bazén na zahradě?

Léto se blíží mílovými kroky. Že jste to už někde četli? Není divu, prosluněné měsíce jsou skutečně na spadnutí a nezbývá, než se v dostatečném předstihu pustit do přípravy zahradního bazénu. Nechcete přece, aby vás počasí zaskočilo nepřipravené a vy tak promeškali první příležitost ke koupání… Anebo jste doposud nad pořízením vlastního bazénu váhali a nejste si jistí, zda se vám do něj vyplatí investovat? Připravili jsme pro vás několik základních důvodů, které vás o přesvědčí o tom, že se bez vlastního minikoupaliště neobejdete!

Není nad koupání v soukromí

Odpůrci namítnou, že se mohou koupat na místním koupališti, ale ruku na srdce – moderní plastové bazény jsou prostorné a nebudete se muset s nikým dělit a brát ohledy na ostatní plavce. Navíc budete mít jistotu, že voda zůstane maximálně čistá – dohlédnete si na pravidelné přidávání chemie a případně zvážíte instalaci bazénového zastřešení.

Dlouhá koupací sezóna

Zastřešení bazénů je vůbec praktické, protože se díky němu budete koupat až o několik týdnů déle. Budete se koupat v době, kdy voda na koupališti ještě nebude vyhřátá a skočíte až v momentě, když už budou koupaliště dávno zavřená. Zastřešení bazénů udrží vodu teplou a zamezí znečištění, které může způsobit napadané listí a nečistoty ve vzduchu. Za zmínku stojí také bezpečnostní funkce – tu oceníte v případě, že se na zahradě pohybují malé děti a zvířata. Bazén budete moct kdykoliv uzamknout a zamezit ostatním přístup do vody.

zastreseni-bazenu

Komfort se vším všudy

Pořídíte-li si zabudovaný plastový bazén, získáte nejen soukromí, ale také komfortní zázemí, ve kterém si koupání užijete na sto procent. Mohli byste se na koupališti povalovat na lehátku a popíjet svůj oblíbený drink? Z bazénu si kdykoliv odskočíte domů do ledničky pro něco dobrého nebo třeba ke grilu – o tuto možnost byste byli na koupališti ochuzeni.

A co se týče pořizovací ceny bazénů, není nikterak vysoká. Konstrukce plastových bazénů je velmi odolná a vydrží velmi dlouho. Pokud byste po stejně dlouho dobu, jaká je životnost bazénu, pravidelně navštěvovali koupaliště nebo plovárnu, neušetřili byste.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *