3 nápady a inspirace pro ještě lepší zahradu

Při pohledu z okna je to naprosto jasné. Konečně přišlo jaro a s ním i spousta krásných zážitku na zahradě. Pokud máte vlastní parcelu, můžete si gratulovat. Jen si představte všechno to grilování, koupání v bazénu a pohodu se svými nejbližšími… A samozřejmě i nějakou tu práci, protože zahrádka vyžaduje určitou péči. Pro ty z vás, kteří ještě neobjevili její skrytý potenciál, jsme připravili tři inspirativní tipy.

Automatický zavlažovací systém

Jak jen to váš soused dělá? Většinu času tráví na služební cestě, zahradníka nemá – a přesto se jeho zahrádka zelená více než ta vaše… Zázrak? Maximálně zázrak moderní techniky. Pravděpodobně si totiž nechal namontovat moderní zavlažovací systém – soustavu potrubí, postřikovacích hadic a několika dalších komponentů. Automatické zavlažování se stará o pravidelný přísun vláhy, šetří majitelům zahrádek čas a díky dešťovému čidlu i peníze. Nehodilo by se i vám? Překážet vám určitě nebude, po dokončení cyklu se hlavice poslušně schovají pod zem.

Lehátko, protože…

Protože až se rozhodnete pro odpolední siestu, budete ji moct absolvovat na čerstvém vzduchu. Spánek pod širým nebem je mnohem příjemnější, což ostatně poznáte na vlastní kůži, až si pořídíte zahradní lehátko. Zda se rozhodnete pro dřevěnou klasiku, lehátko s lehkou hliníkovou konstrukcí, nebo designové závěsné lehátko, je otázkou vašeho vkusu a financí. K mání jsou i větší lehátka pro dvě osoby – ideální pro partnery, kteří rádi relaxují společně.

Vkusné zahradní sochy ze dřeva

Sádrovým trpaslíkům a podobným nesmyslům odzvonilo. Kýč nemá na zahradě co pohledávat (tedy pokud si v něm nelibujete – proto gustu žádný dišputát), mnohem lépe působí zahradní sochy ze dřeva. Nechte si ji vyrobit na míru a kochejte se! Originální kousek se na vaší zahradě určitě neztratí, naopak se stane její dominantou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.