Vše, co potřebujete vědět o venkovním osvětlení

Máte pocit, že vašemu venkovnímu posezení u domu či chalupy něco chybí? Chtěli byste přenést pocit útulného domova i do exteriéru a nevíte jak? Odpověď může být velice jednoduchá – venkovní osvětlení. Prvek, který bývá často opomínán a přitom dokáže z pochmurného posezení vykouzlit prostor s jedinečnou atmosférou. Co všechno je dobré vědět o venkovním osvětlení, aby vám co nejlépe sloužilo a zároveň vypadalo vkusně a esteticky, se dozvíte v dnešním článku.

Elegance i bezpečnost

Venkovnímu osvětlení často nebývá kladem takový důraz, jaký by měl. Bereme jej zkrátka jako světlo, kterým si „posvítíme na cestu“ a často nás nenapadne, že by mohlo být mnohem více elegantním řešením, navozující tu pravou romantiku. Prvek bezpečnosti je v případě venkovního osvětlení pochopitelně na místě – slouží nám k osvětlení chodníků, cesty, schodů nebo vchodů a napomáhá nám předejít jakýmkoliv nehodám ve tmě. Je proto důležité zvolit osvětlení s dostatečným světelným výkonem, odpovídající konkrétním potřebám daného venkovního prostoru.

To se však nevylučuje s vytvořením estetického dojmu a atmosféry hřejivého venkovského prostředí. Dobře navržené venkovní osvětlení může vytvořit útulnou atmosféru, zdůraznit rysy zahrady nebo ohraničovat a podtrhovat rysy domu. Na výběr máte z nejrůznějších druhů světelných zdrojů, jako jsou LED světla, solární osvětlení nebo žárovky s různými teplými odstíny.

Kouzlo venkovních lamp

Venkovní prostor pro nás často bývá místem, kde si chceme odpočinout a načerpat novou energii, nebo se pobavit s přáteli. V každém případě je vítáno, když je venkovní posezení místem s příjemnou aurou. A právě tu umí dokonale dotvořit správně zvolená venkovní světla.

Mezi populární řešení patří například designové venkovní lampy. Ty je možné vybrat v požadovaném stylu, aby vám perfektně ladily se stylem zahradního nábytku a nebily do očí. Umí vytvářet teplé, hřejivé světlo, které navozuje pocit pohody a uvolnění.

Při chladnějších večerech nebo speciálních událostech můžete případně zvážit použití košů na oheň. Ty při dlouhých večerech navodí smyslnou a tajuplnou atmosféru, na kterou budete s přáteli či rodinou ještě dlouho vzpomínat.

Pokud jste tedy právě zjistili, že novým venkovním osvětlením vdechnete svému zahradnímu posezení nový život, neváhejte se vrhnout do koupě toho pravého!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.