Tipy na využití zahradní pergoly

Blýsklo vám hlavou, že si pořídíte zahradní pergolu, ale nápad jste rychle uhasili, protože vás nenapadá kloudné využití – a mít ji na parcele jen pro parádu, by byl zbytečně drahý špás? Náhodou to není vůbec špatný nápad. Dřevěná stavba se stane vaším druhým domovem a zažijete v ní spoustu netušených akcí. Zároveň vám poslouží i při pravidelné lopotě mezi záhony.

Království za trochu stínu

Už několik hodin usilovně dřete na zahradě a sluníčko vás vůbec nešetří… Tohle se přece nedá vydržet, potřebujete se alespoň na chvíli „odklidit“ do stínu. A právě ten najdete uvnitř dřevěné zahradní pergoly. Na stole vás čeká vychlazený nápoj a lahodná svačinka. Nezní to báječně? Za pergolu však budete vděční také v momentě, kdy zčistajasna zatáhnou mračna a z nebe začnou padat trakaře. Přístřešek vám běsnění matičky přírody umožní pozorovat z první řady. Klidně si k tomu dejte pop corn.

Nezastavitelná zahradní party

Open-air oslavy bývají mnohem lepší než ty, které se odehrávají doma. Potíž je v nepředvídatelnosti počasí. Díky pergole budou v bezpečí chlebíčky i další pochoutky, jakožto i hosté. A pokud investujete do ohřívače, budete moct trávit čas na čerstvém vzduchu téměř po celý rok.

Přístřešek pro auto

Pergola nachází využití také jako přístřešky pro auta. Pokud nemáte garáž a nehodláte ji v blízké budoucnosti stavět, určitě tuto variantu zvažte – stavba pergoly jakožto přístřeší pro automobil vychází o poznání levněji.

Došlo vám, že s pergolou jsou chvíle na zahradě mnohem lepší? Tak teď už si jen vybrat tu správnou a dodržet všechny náležitosti (např. plochu do 25 m2), aby nebylo zapotřebí stavebního povolení. Třeba z produkce zavedeného českého výrobce Pergola Dřevěná s.r.o. Nabídku a spoustu praktických informací o zahradních stavbách najdete na pergola-drevena.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.