Jak dostat děti na čerstvý vzduch? Postavte jim na zahradě krásné hřiště

Žijeme v době, která je často přezdívána jako „doba informačních technologií“ či „digitální věk“. Počítače, chytré telefony, tablety a další zařízení nám v mnoha ohledech pomáhají, ale na druhou stranu nás dokáží připravit o spoustu volného času. K moderním hejblátkům navíc stále více tíhnou i děti, které ve finále tráví příliš mnoho času doma. Dost možná to znáte z vlastní zkušenosti a marně přemýšlíte nad tím, jak své ratolesti dostat na čerstvý vzduchu. Řešení je přitom velmi snadné – disponujete-li zahradou, postavte jim na ní perfektní hrací koutek!

Vlastní dětské hřiště má spoustu výhod. Nebudete muset děti přemlouvat, aby trávily více času venku a zároveň je budete mít pod kontrolou. Pískoviště, skluzavky, zahradní domek a další herní prvky vaše poskytnou vašim potomkům moře zábavy.

Ještě předtím, než se po hlavě pustíte do realizace, vám ale prozradíme, na co si dát při výběru zahradní sestavy pozor.

sestava-detske-hriste

Kvalitní dětská hřiště musí splňovat následující předpoklady:

  • prvotřídní kvalita zpracování
  • zdravotně nezávadný a odolný materiál
  • certifikace o bezpečnosti

V současné době je rozhodně z čeho vybírat. Dejte si však pozor, aby vámi vyhlédnutý výrobek skutečně oplývalo výše zmíněnými vlastnostmi. Chcete-li mít jistotu, že si vaše děti budou hrát na bezpečném hřišti, které jim vydrží minimálně několik let, vsaďte na značky jako Herold, Monkey’s Home, Cubs či Imprest.

piskoviste-detske

Dětské zahradní hřiště může mít mnoho podob a v podstatě záleží jen na vašem rozpočtu, dispozicích zahrady a v neposlední řadě na věkové kategorii vašich ratolestí. Ti nejmenší ocení dřevěná pískoviště, skluzavky a zahradní domeček. Větší děti zase nedají dopustit na provazové žebříky a lezecké stěny. Součástí hracího koutku populární hry na zahradu – dřevěná tabule s piškvorkami, námořní bitvou (hra lodě), labyrintem a podobně.

Tak co vy na to? Odtrhnete své děti od obrazovek a pošlete je na zahradu, kde na ně čeká zbrusu nové hřiště? Kvalitní výrobky od výše zmíněných českých výrobců najdete na www.skluzavky.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.