Co je dobré vědět o anhydritových a betonových podlahách?

Stavíte? Rekonstruujete? Pokud vás v dohledné době čeká realizace nové podlahy, přistupujte k výběru materiálu svědomitě. A protože v současné době hrají prim anhydrit a beton, prozradíme vám jejich základní vlastnosti. Informace nám poskytli profesionálové ze společnosti Urbánek – betonové podlahy, kteří se pokládkou anhydritových a betonových podlah zabývají 15 let.

Anhydritové podlahy

Lité či anhydritové podlahy nabývají na popularitě. Vděčí za ni svým samonivelačním vlastnostem a rychlé realizaci. Anhydrit je speciální směs síranu vápenatého, vody, písku a několika dalších přísad.

Anhydritová podlaha je plnohodnotná alternativa ke všem suchým směsím a potěrům. Nová generace podlahových hmot nachází využití v soukromém i komerčním sektoru a nehodí se pouze do míst s možným nárůstem vlhkosti. Dokonale rovná a pevná plocha je vhodná pro pokládku libovolné podlahové krytiny. Za zmínku stojí také tolerance nerovnosti – maximálně 2 mm na 2 m. Realizace obvykle trvá jen jeden den (běžný rodinný dům) a povrch je pochozí již za 24 hodin. Vysychání trvá minimálně 4 týdny.

Betonové podlahy

Beton je „klasika“, která ovšem za anhydritem v mnoha ohledech zaostává. Především v náročnější aplikaci, kdy se po dopravení na dané místo musí beton manuálně rozprostřít a vyrovnat. Ve finále se betonové podlahy zahladí elektrickou hladičkou. Aplikace nivelační stěrky není nutná, výsledkem je kvalitní povrch. Mezi výhody patří nižší pořizovací cena, poměrně krátká doba vyzrávání a možnost pokládky libovolné krytiny.

Výběr kvalitního materiálů je zcela zásadní, ale ještě důležitější je spolupráce s renomovanou stavební firmou. Chcete-li mít jistotu, že vás vaše nová podlaha nezklame, obraťte se na někoho, kdo se pokládkou zabývá dostatečně dlouho, disponuje moderní technikou a má prokazatelné reference. Tyto předpoklady do puntíku splňuje českobudějovická firma Urbánek – betonové podlahy, která působí v rámci celé České republiky. Další informace najdete na www.urbanek-bp.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.