Seznam toho, co je třeba vyřídit týden před stěhováním

Den stěhování se nezadržitelně blíží. Máte již zařízenou výpovědní smlouvu z podnájmu, o vašem stěhování již ví jak poskytovatel internetu, tak i úřady. To ale ještě není úplný seznam. Nyní je týden do odjezdu a vás ještě čeká pár povinností. Jdeme na ně.

Stěhování a řemeslníci

Týden před stěhováním v Praze se toho zařizuje vůbec nejvíc. Samozřejmě již máte domluvené profesionální stěhování a v kalendáři již máte napsané datum a čas, kdy přijede firma převézt vaše věci. Nyní se však budete potřebovat domluvit také s majitelem bytu, kdy si přijde byt převzít a zkontrolovat jeho stav. Dopředu se již podívejte, zda nebude náhodou potřeba udělat nějaké opravné práce. Je něco poškozeno? Kontaktujte příslušné řemeslníky a problém vyřešte.

Vyúčtování

Nyní je na vás, abyste se svým dodavatelem energií dojednali den a čas, kdy se bude realizovat odečtení spotřeby energií. Budete s pronajímatelem řešit nějaké finální smluvní ustanovení o předání bytu? Dojednejte jeho přesnou písemnou podobu. Budete také řešit vyúčtování za topení?

Na nové adrese

Ještě, než se dáte do stěhování, zajistěte si krátkodobé pojištění. To vás zachrání v případě vytečení pračky, poškození cizího majetku během stěhování, nebo v případě dalších nenadálých událostí. Na nové adrese si také zajistěte parkovací místo pro stěhovací vůz.

Třídíme

Nyní vás čeká třízení. Na každý předmět, který se s sebou chystáte vzít do nového domova, se podívejte skutečně kritickým okem. Nemusíte přitom předměty vyhazovat – nabídněte je například na internetu, nebo je za odvoz nabídněte ve svém okolí.

Balíme

Týden před stěhováním byste již měli mít sbalené věci, které denně nepotřebujete. Kufry s oblečením, krabice s osobními potřebami, bedny s nádobím obaleným v novinách či bublinkové fólii. Vše mějte na jedné straně bytu, kde již nebudete provádět žádné opravy.

A je to. Byt se pomalu začíná připravovat na to, že jej vyklidíte.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.