Jak ochránit svůj majetek? Udělejte pachateli pěkný snímek fotopastí!

Způsobů, jak ochránit svůj majetek, je víc než dost. Můžete instalovat mříže, kamerový systém nebo alarmy všeho druhu. Zkušený zloděj však nakonec najde způsob, jak vaše zabezpečení obejít a vám nezbude než doufat, že ho policie „nějak“ vypátrá. A co takhle pánům policistům trochu pomoct? Třeba tak, že jim poskytnete fotografii pachatele. Kde k ní přijdete? Pořídíte ji pomocí důmyslně umístěné fotopasti!

Co je to fotopast?

Ještě jste o ni neslyšeli? Fotopast není nic jiného, než fotoaparát, který se aktivuje poté, co zachytí tepelnou stopu člověka nebo zvěře. Tu zaznamená pohybové neboli PIR čidlo, které spustí expozici a voilá – snímek pachatele putuje na paměťovou kartu přístroje, případně rovnou na váš mobilní telefon.

Pro ochranu majetku jsou ideální fotopasti s přísvitem o vlnové délce 940 nm, který je zcela neviditelný. Osoba, která se mihne před přístrojem, si ničeho nevšimne. Na trhu je spousta modelů a například myslivci používají fotopasti s přísvitem 850 nm. Ten v noci vypadá jako slabé červené žhnutí.

Pří výběru zohledněte parametry jako dosah, šíře záběru, obrazové rozlišení a přítomnost GSM modulu. Pokud prodejci prozradíte, pro jaké účely fotopast potřebujete, určitě vám rád doporučí ideální řešení.

fotopast

Fotopasti se vám bude hodit také na chatu

Využití fotopastí je velmi pestré. Bezpečnostní složky ČR je umisťují do státních objektů, myslivci jimi monitorují lesní zvěř a v neposlední řadě na ně nedají dopustit chataři. K hlídání rekreačního objektu je totiž fotopast jako stvořená. Na jedno nabití vydrží v provozu celé měsíce – vy budete moct klidně spát a když se přeci jen něco přihodí, okamžitě se o tom dozvíte.

Investujte do kvalitního přístroje, který vás nezradí

Na trhu je bohužel spousta padělků, které nejsou tak spolehlivé jako originální fotopasti renomovaných značek. Vzhledem k tomu, že vyžadujete maximální spolehlivost, doporučujeme specializovaný e-shop www.e-fotopast.cz. V nabídce najdete vysoce kvalitní přístroje za velmi příjemné ceny. Samozřejmostí je i doplňkové příslušenství a odborné poradenství ze strany prodejce.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.