Hledání byt s realitkou a bez ní – co je lepší?

Rozhodli jste se, že změníte „lokál“, ale trápí vás představa, že budete muset strávit spoustu času zařizováním? Prodej stávajícího bydlení, jakožto i hledání nového hnízdečka s sebou přináší více starostí, než jsme si na začátku ochotni připustit. Tím vás samozřejmě nechceme odradit – naopak byste neměli dělat kompromisy a přestěhovat se tam, kde se budete cítit lépe. Zásadní otázka však zní – pustit se do komplikovaného procesu jako solitér, nebo se obrátit na realitní kancelář?

Jednoznačná odpověď bohužel neexistuje. Někdo, kdo má se stěhováním, potažmo i koupí nebo prodejem bytu předchozí zkušenosti, vše vyřídí poměrně rychle. Navíc se vyhne provizi a případně i nesolidnímu jednání ze strany makléře.

Na druhou stranu jsou lidé (a není jich málo), kteří se bez asistence realitky neobejdou. A vyberete-li si renomovanou společnost s letitou působností a dostatkem kladných referencí, rozhodně nešlápnete vedle. Naopak ušetříte spoustu času, nervů a ve finále i peněz. Dobrý makléř se bude snažit o vaši spokojenost. Vždyť z dlouhodobého hlediska mu ani nic jiného nezbývá. Na trhu je obrovské množství realitních kanceláří a udrží se jen ty, které hrají fér.

Příkladem budiž realitní kancelář REMAXRemaxNova, která se soustředí na lokalitu Prahy 6.

Společnost REMAX patří mezi nejznámější realitní kanceláře na světě a pobočka RK REMAX Nova (ul. Hradčanská) se pyšní prestižním oceněním TOP QUALITY. Certifikovaní makléři vám pomohou se vším, co bude třeba – prodejem vašeho starého bydlení počínaje, administrativou spojenou se stěhováním do nového bytu nebo domu konče. Samozřejmostí je i řada doplňkových služeb v podobě hypotéčního nebo právního poradenství. Další informace najdete na www.remaxnova.cz.

A proč jsme zmínili právě tuto pobočku? Motivovala nás spokojená reference jednoho z jejích klientů.

Josef P., Praha 6

Přes dvacet let jsme s manželkou bydleli v bytu 3+1, ale poté, co se od nás odstěhoval syn, jsme začali uvažovat o výměně za menší. Situace nabrala na obrátkách, když jsem dostal zajímavou pracovní nabídku v Praze, ale bohužel jsem si s hledáním nového bydlení nevěděl rady.

Kontaktoval jsem makléřku z RK RemaxNova, se kterou měl dobrou zkušenost kolega z bývalé práce. Ale proč to rozmazávat? Slečna si mě vyslechla a okamžitě začala jednat. Čelil jsem přívalu otázek, ale to ji samozřejmě nevytýkám. Naopak uznávám, že s jiným přístupem by hledání „ideálního“ bytečku nebylo ani zdaleka tak rychlé.

Makléřka nás vedla doslova za ručičku a všechno proběhlo jako po másle. Spolupráce s realitkou jsem se trochu obával, ale REMAX dokázal, proč patří k nejlepším ve svém oboru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.