Jak vypadá sedací souprava, která jde ruku v ruce se současnými trendy?

O důležitosti sedací soupravy snad nikdo z vás nepochybuje. Vždyť jde o dominantu každého obývacího pokoje a proto byste neměli výběr nového modelu podcenit. Vaše nová sedačka by měla snoubit několik veledůležitých vlastností. Musí být praktická a zároveň lahodit oku. Pokud se v aktuální nabídce prodejců poněkud ztrácíte, nechte si poradit. Pronikněte s námi mezi nejnovější trendy a inspirujte se!

Prim hraje komfort

Netvrdíme, že by sedačky, které se vyráběly v minulých dekádách, byly nepohodlné, nicméně jde vidět, že v posledních letech výrobci apelují na komfort o to důrazněji. Moderní sedací soupravy jsou rozměrnější a komfortnější, s delší hloubkou sedáků, rozšířenými područkami a kratší výškou opěrek. V praxi to znamená jediné – jsou mnohem komfortnější a slouží spíše k relaxaci, než jen k posezení u konferenčního stolku.

Co se týče designových trendů, velmi žádané jsou čisté a ergonomické linie. Obyvatelé menších bytů nedají dopustit na nábytek s různými odkládacími poličkami a úložným prostorem. Přesto je volba konkrétního modelu spíše otázkou vkusu a stylu. Třeba se do vašeho dobové zařízeného obýváku bude hodit sedačka v zámeckém stylu a nikoliv moderna.

sedačky trendy

Které barvy teď letí?

Mimo tvaru a velikosti je důležitá i barevná kombinace. A většinou je to právě barva, která vzbuzuje emoce, nikoliv design (není-li opravdu nevšední).

Vsadíte-li na neutrální barvy jako je černá, bílá, hnědá, béžová nebo šedá, určitě neuděláte chybu. Jsou elegantní a vkusné. Velmi žádané jsou černobílé kombinace, ale také svěží a výraznější tóny. V zásadě jde opět pouze o to, v jakém duchu se nese atmosféra místnosti. Vhodně zvolenou sedačkou ji můžete umocnit, nebo naopak nastolit úplně nový směr.

Investice, která se vyplatí

Předpokládáme, že vám rozpočet neumožňuje měnit sedačku každý rok. I proto se počáteční investice do kvalitního modelu vyplatí. Vydrží mnohem déle než levnější nábytek, který se dováží z východu.

Líbila by se vám luxusní kožená italská sedačka? Anebo třeba starožitná sedací souprava v barokním provedení? Poohlédněte se po dní na www.isedacky.cz!

sedací souprava

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.