Věčné dilema: Látková, nebo kožená sedačka?

Při zařizování obývacího pokoje se nevyhnete výběru sedačky. Předtím, než se začnete zabývat konkrétními modely, se budete muset zamyslet nad (ne)výhodami jednotlivých materiálů. Mezi ty nejběžnější patří látka a kůže. Který z nich je lepší není možné objektivně posoudit, nicméně lze zmínit fakta o jejich vlastnostech. V rozhodování by vám měly pomoct.

Výhody a nevýhody kožené sedací soupravy

Kůže evokuje luxus, je nadčasová a hodí se to všech typů interiérů. Symbolizuje noblesu a pohodlí a leccos o vás napoví okolí. Ale ani tím seznam důvodů, které hovoří pro pořízení kožené sedačky, nekončí. Kůže má vynikající fyzikální vlastnosti a budete-li o ni řádně pečovat, vydrží mnohem déle než textilní čalounění. Je odolná a pokud ji polijete kapalinou, jednoduše ji otřete ubrouskem.

Pro někoho však nemusí být tak příjemná na dotek, nicméně tvrzení, že je příliš studená, není pravdivé. Tato vlastnost je typická pro umělou neboli eko-kůži, která navíc špatně saje pot. Poslední nevýhodou kožené sedací soupravy je její vyšší pořizovací cena, ale i to je, vzhledem k dlouhé životnosti kůže, relativní.

Kožená sedací souprava

Výhody a nevýhody látkové sedací soupravy

Začneme výhodami. Čalounění je příjemné na dotek a velmi dobře saje pot. Látkové sedací soupravy jsou navíc výrazně levnější a stylový kousek lze pořídit již za pár tisíc korun. Na druhou stranu platí, že levné čalounění nevydrží příliš dlouho a velmi rychle se opotřebuje. Látka je choulostivá na znečištění a nelze ji tak jednoduše očistit jako koženou. Na rozdíl od kůže se v ní usazuje prach a roztoči, což alergici a citlivější osoby příliš neocení.

Čalouněná sedačka

Kdo stojí na stupních vítězů?

Rozhodnutí není jednoduché, ale nemáte-li příliš omezený rozpočet, pravděpodobně se rozhodnete pro kůži. Ty nejkomfortnější sedačky z pravé kůže a ve stylovém italském designu najdete na www.isedacky.cz. Prodejce nabízí klasické i rohové sedací soupravy z Itálie a poskytuje na ně desetiletou záruku. Vyberte si elegantní minimalistický model, nebo třeba pompézní barokní sestavu, kterou by nepohrdl ani šlechtic. A nechybí ani široké spektrum luxusních čalouněných souprav, opět v rozličných designových provedeních. Ať už u vás zvítězila kůže, nebo látka, určitě si vyberete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.