Jak vybrat baterii do koupelny?

Toužíte po perfektní koupelně? Pak nesmíte podcenit ani sebemenší detail a o výběru vodovodní baterie to platí dvojnásob. Ta vaše by měla snoubit nadčasový design, komfortní obsluhu, dlouhodobou funkčnost, možnost regulace vody a v neposlední řadě odolnost. Ale jak vybrat vodovodní baterii z tak nepřeberného spektra typů? My vás světem baterií provedeme a vysvětlíme, na co si dát pozor.

Typy koupelnových baterií

Koupelnové baterie lze rozdělit podle umístění na nástěnné, stojánkové, podomítkové, umístěné na okraji vany a ty, které se instalují na podlahu vedle vany.

Nástěnné armatury jsou umístěny na stěně a celé vystupují do prostoru koupelny. Podomítkové neboli zapuštěné jsou instalovány ve stěně a ven vystupuje pouze jejich část. Při výběru je třeba zohlednit rozteč přívodů vody, která musí být shodná s roztečí baterie. Standardní rozteče jsou 150 a 100 mm, případně lze využít speciální redukce, nicméně ty celkový dojem kazí.

Koupelnové baterii dělíme také podle ovládání na kohoutkové, pákové, směšovací se dvěma kohoutky a společnou výpustí, bezdotykové a termostatické baterie.

Rozdělit je můžeme také podle způsobu použití na umyvadlové, bidetové, sprchové a vanové baterie.

Páková baterie

Výhody a nevýhody termostatické baterie

V posledních letech jsou velmi trendy a vyplatí se je používat zejména v kombinaci se sprchovým koutem. Termostatické baterie jsou velmi úsporné, ale také bezpečné. Nehrozí, u nich že zavadíte o páku a opaříte se horkou vodou – termostat má trvale nastavenou teplotu na určitou hodnotu. Chcete-li teplotu vody změnit, musíte stisknout tlačítko. Bezpečné sprchování ocení nejen rodiče malých dětí, ale také lidé se sníženou pohyblivostí.

Změna teploty vody je rychlá a proběhne v rámci několika málo vteřin. „Chytrá“ termostatická baterie navíc reaguje na změny teploty či tlaku vody v přívodním potrubí a samovolně je vyrovnává. Dojde-li k výpadku studené vody, sama se uzavře, aby nedošlo k opaření.

Termostatické baterie nabízí také možnost regulace průtoku vody, čímž lze dosáhnout až poloviční úspory oproti běžnému používání. Ovšem pozor, tyto typy baterií potřebují stabilně teplou vodu ohřátou na min. 50°C, což je problém v domácnostech s menším závěsným kotlem.

Ceny termostatických baterií se v posledních letech výrazně snížily a lze je sehnat za přijatelné peníze. Dejte si však pozor na to, aby měl vybraný model dostatečně tepelně izolované kovové pouzdro.

Termostatická baterie

Vyberte si baterii podle svého vkusu

Volba designu je čistě ve vaší režii. Současná nabídka koupelnových baterií je neskutečně bohatá a je jen na vás, jestli vsadíte na trendy hranaté tvary, nebo se vydáte cestou zaoblené klasiky. V každém případě se po baterii poohlédněte u specializovaného prodejce, který nabízí kvalitní sortiment za atraktivní ceny (výrazně nižší než v kamenných obchodech). Doporučujeme zavedený e-shop okkoupelny.cz, ve kterém najdete všechny výše zmíněné typy vodovodních baterií, ale také sprchové sloupy a set a stylové bambusové doplňky. Zboží je skladem a svou novou baterii budete mít doma obratem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.