Vestavěné skříně nesmí v moderním interiéru chybět

Máte problém s úložnými prostory? Respektive s jejich nedostatkem? Ideálním řešením jsou vestavěné skříně, které lze umístit také do rohu, šikminy, pod střešní okna nebo do podkroví. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co si dát pozor při výběru.

Vestavěné skříně na míru jsou vhodné do menších bytů, ale samozřejmě nachází uplatnění také ve větších domech. Jednoduše proto, že perfektně splývají s interiérem, nepřekáží a jejich estetická úroveň je velmi vysoká.

Alfou a omegou jsou vhodně zvolené rozměry. Vestavěné skříně se obvykle vyrábí tak, aby využily co nejvíce prostoru. Maximální výšku omezuje výška rámu, ale v případě vyšších prostorů ji lze řešit pomocí nástavců. Šířka omezená není, nicméně doporučená délka šatních tyčí by vzhledem k nosnosti neměla přesahovat 1 m. Pokud skříň nemá min. doporučenou hloubku (65 cm), pak lze využít např. výsuvné věšáky.

Korpusy se většinou vyrábí z laminované dřevotřísky. Odolnost jednotlivých dílců zajišťují tvrzené ABS hrany. Výplně dveří obvykle tvoří dýhované desky, ale je možné použít také bambus, děrované desky nebo masiv. Dobrou volbou je lamino s dřevodekorem nebo barevným dezénem – je nenáročné na údržbu a pohledově pěkné.

Vnitřní vybavení vestavěné skříně bývá individuální. Limitující jsou potřeby a rozměry skříně. Praktické jsou vyklápěcí a výsuvné drátěné koše pro uskladnění prádla, výklopné a výsuvné systémy na boty, výsuvy pro šátky a kravaty, výsuvné rámy pro kalhoty, držáky na kabelky a další prvky.

K žádoucím prvkům patří vnitřní osvětlení zásuvek, zabudované LED pásky, osvětlovací rampy a halogenová svítidla.

Dlouholeté zkušenosti s výrobou vestavěných skříní má společnost AR DEKOR. Nabízí vestavěné skříně Praha a okolí se zárukou až 20 let na rámy a posuvné mechanismy. Ukázky realizací najdete na www.vestavene-skrine-ardekor.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.