Kuchyně propojená s obývacím pokojem? Open space je perfektní řešení!

Open space není trendy záležitost, ale v mnoha ohledech praktické řešení. Pokud vás napadlo, že spojíte obývací pokoj s jídelním prostorem, rozhodně od svých záměrů neupouštějte. Naopak se začtěte do následujících řádků a přečtěte si, proč je propojení dvou místností dobrý nápad.

Zařídit otevřený bytový prostor není tak snadné jako zařizování separovaných místností. Začněte od kuchyně a jídelny – do prostor vyhrazených obývacímu pokoji pak vyberte takovou sedací soupravu vhodné velikosti. Zbude-li vám dostatek místa, sáhněte po rozměrnější sedačce. V opačném případě si budete muset vystačit se skromnějším posezením – například v podobě menší levné sedací soupravy.

Propojení kuchyně či jídelny s obývacím pokojem je v dnešní době naprosto běžná. Otevřenou bytový prostor je neocenitelný zejména v rodinách s malými a dorůstajícími dětmi, protože lépe vyhovuje každodennímu provozu.

Rodina musí být vždy nablízku

Malé děti si rády hrají v blízkosti maminek. Ty však tráví spoustu času v kuchyni, kde není prostoru nazbyt, natož na hraní. Propojením obývacího pokoje a kuchyně však vznikne dostatečně velký prostor, kde si děti mohou hrát, nepřekáží a jsou pod dohledem.

Mladší děti školního věku zase rády využívají jídelní stůl jako pracovní plochu při vypracovávání domácích úkolů. Žáci nižšího stupně základní školy potřebují při úkolech asistenci rodičů, což je ve stísněných prostorách oddělené kuchyně problematické.

Více prostoru prospívá duševnímu zdraví

Další výhoda velké plochy spočívá v pozitivním dopadu na psychiku. Pohyb v otevřeném prostředí je mnohem příjemnější než ve stísněných prostorách evokujících pocit klece. Oddělení kuchyně od obývacího pokoje pomocí levné sedací soupravy umístěné do prostoru je mnohem příjemnější než zeď.

Se zařizováním otevřeného bytového prostoru vám pomůže specializovaný prodejce nábytku Lumax nábytek, v jehož nabídce najdete obývací stěny, sedací soupravy, jídelní stoly i nábytek do dětského pokoje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.