Recenze: Robotická sekačka na trávu Honda Miimo

Moderní technologie nám usnadňují život. A ne, že ne. Vzpomeňte si, kolik času jste strávili vysáváním, než jste se konečně rozhodli pro robotický vysavač. Ještě ho nemáte? Škoda, protože tento inteligentní přístroj zvládá vysávání opravdu bravurně. Vysavačům se ale budeme věnovat někdy příště a dnes dáme prostor jiné hi-tech novince, která se robotickým vysavačům na první pohled podobá jako vejce vejci. V podstatě bylo jen otázkou času, kdy se některý z výrobců sekaček rozhodne pro revoluční krok a uvede na trh přístroj, který poseká trávník za nás. A hle, tady ho máme a rovnou s logem Honda. Jmenuje se Miimo a umí toho opravdu hodně.

Robotická sekačka Honda Miimo je plně automatická a programovatelná. Možná se vás to dotkne, ale vaši asistenci k sekání nebude potřebovat a postará se o to, aby se před vašim domem objevil perfektně udržovaný zelený koberec. Vy si zatím můžete užívat s rodinou nebo přáteli a o nic se nestarat. Automatická sekačka je pracant, kterého nic nerozhodí a může pracovat kdykoliv. Ve dne i v noci, za pěkného i deštivého počasí.

Počkat, sekat trávu v noci je přece bezohledné vůči sousedům. To jistě, jenomže Honda Miimo je extrémně tichá. Její šasi je velmi odolné a nevadí ji voda, silný vítr ani jiné rozmary počasí. Baterie ji umožňují až 90 minut nepřetržitého sekání a poté se odjede nabít, aby mohla zanedlouho pokračovat v práci.

Vás ale zřejmě zajímá, jak probíhá proces sekání. V podstatě se příliš neliší od vysávání – robotická sekačka seká trávu jen na předem vymezeném prostoru (ohraničeným drátkem skrytým pod travním drnem) a nemůže se stát, že v zápalu práce „sejme“ i vaše milované záhonky. Seká jen v místech, která ji určíte a při jakémkoliv vnějším kontaktu se zastaví.

S tím souvisí i bezpečnost. Honda Miimo bere ohled na děti a domácí zvířata a jakmile se zastaví, zastaví se také nůž. To samé platí i v momentě, kdy se sekačka nadzvedne. Je koncipována tak, aby nikomu nemohla ublížit. Nůž navíc končí ve velké vzdálenosti od plastového těla a skutečně se nemůže stát, že by sekačka do někoho najela a způsobila mu zranění.

Automatická sekačka od Hondy je ideální pro pravidelné sekání a díky absenci sběrného koše zůstává posekaná tráva na zemi jako mulč. Není však vhodná na sekání ploch s přerostlou trávou, tu raději sekejte klasickou sekačkou.

Ti, kteří milují RC modely, jistě ocení možnost ovládání pomocí chytrého telefonu. Sekačka je vybavena alarmem s pinem a GPS signálem. Problém ji (na rozdíl od méně kvalitní konkurence) nedělají ani šikminy a kopce a optimální tovární nastavení garantuje, že zahradu poseká rovnoměrně.

Tak co vy na to? Líbí se vám představa, že už nikdy nebudete muset sekat trávu? Honda Miimo je pomocník nové generace a zamiluje si ho celá rodina!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *