Výběr nůžkového stanu, jeho výhody a nevýhody

Vybíráte párty stan, nebo altán, ale nechcete jej mít umístěný trvale? Naopak jej potřebujete často převážet, nebo umisťovat na různá místa, ale nemáte čas, ani více osob potřebných k jeho postavení? Pak je nejjednodušší volbou pořízení nůžkového stanu, který lze rozložit a opětovně složit za 5- 10 minut. Tyto skládací stany jsou tudíž velmi oblíbené nejen pro použití na zahradních slavnostech, ale také jako prodejní a marketingové stánky, přenosné zázemí sportovních týmů apod.

Výhody nůžkových párty stanů

Jednoznačnou výhodou je krom rychlosti rozložení a složení také fakt, že tento typ stanu je samonosný, takže jej lze postavit i na tvrdém povrchu jako je např. beton, nebo asfalt. Nůžkové stany mají sice patky sloužící pro stabilizaci, takže je lze na měkkém povrchu ukotvit a chránit před odfouknutím, ale za jasného a bezvětrného počasí to není třeba. Tento typ stanu je lehce přenosný (nůžkové stany v nejoblíbenějším rozměru 3×3 m mají většinou okolo 15-20 kg), takže jej lze poměrně snadno dopravit až na místo určení a stavbu jako takovou zvládne 1 osoba. Doporučujeme vybírat nůžkové stany s hliníkovou konstrukcí, která je dostatečně pevná, poměrně lehká (důležité pro časté přesuny) a je odolná vůči rzi (hliník patří mezi nereznoucí kovy).

Jaký typ nůžkového párty stanu vybrat

Pro běžné využití jak na zahradě, tak i pro komerční účely lze doporučit nůžkové stany v ceně okolo 5000,-Kč, které už jsou dostatečně kvalitní a bytelné. Nejlevnější modely příliš nedoporučujeme, protože u nich dochází k rychlému opotřebení pohyblivých částí a stan se tak rychle “vyviklá“. Pokud chcete nůžkový stan používat především pro ochranu před sluncem, stačí Vám levnější provedení bez bočních stěn. V případě, že chcete ve stanu trávit i večery, případně být lépe chráněni před deštěm, který často padá pod úhlem, pak je mnohem výhodnější nákup zahradního párty stanu s 2, nebo 4 bočními stěnami, které mohou mít i průhledná okna, nebo zip sloužící jako vchod do stanu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.