Přehled druhů vánočního osvětlení pro perfektní výzdobu

Velké množství druhů vánočního osvětlení nabízí neuvěřitelné možnosti pro výzdobu. Podívejte se na přehled základních druhů a určete si, jakou si letos uděláte výzdobu.

Výběr vánočního osvětlení má svá jasná specifika, ale ve výsledku stejně záleží hlavně na vaší fantazii a na tom, co všechno jste ochotni vytvořit na své zahradě a uvnitř domu.

Jak vybírat vánoční osvětlení?

Při výběru nejen vánočního osvětlení na stromeček se rozmyslete, kolik místa potřebujete vyzdobit. Jestli hledáte pouze malý svítící řetěz na stromeček, nebo se chcete pustit do světelné výzdoby po celém domě. Až si přibližně zjistíte, kolik dekorací budete potřebovat, můžete přejít k jejich konkrétnímu nákupu.

Dalším důležitým kritériem je volba, jestli se bude jednat o klasické žárovičky nebo vánoční LED osvětlení. V případě volby LED osvětlení můžete ušetřit na energiích a získáte univerzálně využitelnou dekoraci.

Světelné závěsy

Oblíbenou vánoční dekorací jsou hlavně světelné závěsy. Své využití najdou při venkovní výzdobě, kde se hodí hlavně na okna, balkóny či spodní stranu střechy. Svou krásnou jemnou atmosféru ale přenesou i do interiéru při zavěšení na poličky, pro ozdobení schodiště a podobně. Vybírat můžete z různých odstínů bílého světla. Liší se i hustota a velikost jednotlivých žároviček umístěných na světelném závěsu.

Svítící dekorace nejen do okna

Svítící stromek ve tvaru kužele s uměleckým propletením se hodí nejen pro vystavení do okna, ale i jako zajímavá výzdoba na vánoční tabuli. Své místo najde i na poličce, u dveří a podobně. Další oblíbenou svítící dekorací je hvězda se stojánkem či svícínek.

Tyto dekorace mohou výborně pracovat s již zmíněnými světelnými závěsy, které doplní v oknech jako dekorace za spodní strany. Inspirujte se vánoční výzdobou do oken.

Univerzální a praktické LED pásky

Pro venkovní i vnitřní výzdobu se hodí LED pásky. Jejich univerzální využití můžete ocenit během celého roku. Zejména během vánočních svátků se však objevují jako dekorace na stromech, pro venkovní lemování oken, ale i jako dekorativní zdobení nejrůznějších předmětů.

LED pásky se vyrábí v celé řadě barev a jejich velkou výhodou je tvarovatelnost. Dají se z nich vytvořit zajímavé svítící obrazce, které více zvýrazní dekorativní efekt.

Svítící rampouchy

Další velmi oblíbenou vánoční svítící dekorací jsou svítící rampouchy. Své místo najdou nad okny, pro pověšení na střechu, na stromy, na zábradlí schodů a všude jinde.

Působí dekorativně i během denního světla, kde vytváří dojem skutečných ledových rampouchů. Jedná se o jemný zimní motiv, který vytváří pohádkový dojem a udělá z vašeho domova kouzelné místo.

Dekorativní LED stromy

S dekorativními LED stromky si užijete příjemný pohled na dekoraci vhodnou pro umístění na poličku, na stůl, na parapet okna, ale i ven na zápraží. Zvolte si požadovaný rozměr a nechte se zlákat magicky působící výzdobou tohoto jemného motivu.

Světelné řetězy na stromeček

Naprostou vánoční klasikou v oblasti světelných dekorací jsou řetězy. Barevné žárovičky spojené v jeden souvislý řetěz se na stromeček pokládají různými styly. Mohou být jednobarevné, ale i barevně blikající. Jejich přítomnost pomáhá vytvořit nevšední a magickou výzdobu během Štědrého dne a slouží jako bezpečnější náhrada dříve používaných svíček. Přečtěte si také něco o historii Vánoc.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.