Jakou vybrat podlahu do párty stanu?

Pokud už jste přemýšleli nad tím, že si koupíte zahradní stan na párty, jistě jste zvažovali jeho velikost, barvu apod. To, co vás napadne ihned po výběru párty stanu je to, jakou zvolit podlahu.

Vyplatí se vůbec instalovat nějakou podlahu?

Pokud se jedná o neformální večírek a struktura země vaší zahrady je vyhovující, pak asi nebudete nic řešit.

Avšak více formální akce, jako je třeba svatba nebo kulatá oslava narozenin už si vyžaduje větší honosnost a tudíž i podlahu – obzvláště pokud stan postavíte na již podmáčeném podloží.

Tento článek vás seznámí s různými možnostmi tvorby podlahy na vaši párty.

Přenosné dlaždice

Přenosné dlaždice jsou perfektní na svatby, formální události, ale také do vnitřních prostorů bytu atd.
Instalace těchto dlaždic je velmi jednoduchá a nepoškodíte ani stávající povrch. Prostě je jen naskládáte na stávající povrch. Vybírat si můžete z nepřeberných vzorů – od klasických barev až po orientální vzory.

Pozor:

Povrch musí být rovný, aby mezi spoji dlaždic nevznikaly nebezpečné schody, o které by mohli hosté zakopnout.

Pořizovací cena těchto dlaždic je poměrně vysoká, avšak dlaždice nemusíte použít na celý prostor – stačí, když z nich vytvoříte například taneční parket.

Garážové rohože

Garážové rohože se, jak už název napovídá, používají v garážích, kde vydrží i průjezd a stání auta. V podstatě se jedná o tlustý vinylový obal. Jako takový ale může být použit i do kuchyní a koupelen jako dočasná podlaha, takže instalací do párty stanu určitě neuděláte chybu.

A výhody?

Na večírcích se občas stane, že někdo něco rozlije, nebo že se jednoduše „našlape“. S garážovou rohoží se můžete spolehnout na jednoduché a rychlé čištění. Navíc je k dostání v různých barvách, redukuje také šum a je relativně levná. Jde ji řezat na míru, takže budete mít jednolitou podlahu bez spárů.

Přenosné vinylové dlaždice

Vinylové dlaždice se nám na pohled mohou zdát ošklivé. Ale existuje spousta možností výběru nejrůznějších designů.

Pamatujte:

Před instalací těchto dlaždicí do zahradního stanu na párty budete potřebovat podložit je nějakou podlahou, na kterou je nalepíte. Můžete si tedy například naskládat ošklivá prkna a na ty dlaždice pro vylepšení vzhledu nalepit. Poté se z těchto prken dají odlepit.

Designy jsou v dnešní době různé – najdete jednobarevné vinylové dlaždice i ty s tenkou vrstvou korku na povrchu.

Falešné dřevo

Takovéto falešné dřevo je na pohled velmi pěkné. Jedná se o laminátové desky, které můžete sehnat například v obchodě IKEA. Nejsou příliš drahé, i když v porovnání s předchozími si připlatíte.

Pozor:

Nehodí se dlouhodobě do vlhkého prostředí, které by se ve vašem zahradním párty stanu určitě vytvořilo. Proto je instalujte a nechte na zahradě jen krátkodobě.

Vzhledem k jejich formálnímu vzhledu se hodí zejména na honosnější akce, jako je například svatba.

Palubky

Palubky jsou materiálem, který udrží velkou hmotnost. Jejich instalace je poměrně jednoduchá a rychlá (25 m2 zvládnou dvě osoby za cca 15 minut). Jednotlivé palubky do sebe jednoduše zapadnou a drží tak celistvý vzhled.

Co vás nadchne?

Palubky jsou vhodné také do nerovnoměrných terénů. Unesou velké množství těžkého nábytku, vybavení či strojů. Flexibilní spoje zabraňují zlomení nebo jinému poškození palubky, takže je možné je instalovat znovu a znovu. Jednoduše se čistí a jsou vodě odolné.

Velkou nevýhodou je ale cena, která je dost vysoká.

Jaký je závěr?

Samotným výběrem párty stanu to nekončí. Čeká vás ještě spousta věcí k dořešení – včetně podlahy. Typy podlah, které jsme vám nabídli, jsou dočasné, snadno instalovatelné a liší se cenou a některými vlastnostmi. Některé jsou dobré na dlouhodobé používání, jiné je potřeba po každé akci schovat do suchého prostředí. Pokud chcete za podlahu ušetřit, tak je vhodné vybrat party stany 3×3 metru, které díky menšímu nespotřebují tolik materiálu na podlahu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.