Plynový gril Muurikka: V.I.P. každé vaší zahradní grilovačky

Co na tom, že se za pár dní chopí svého žezla paní Zima. Milovníci grilování již nyní spřádají své plány na příští sezónu a patříte-li do početné skupiny příznivců této specifické přípravy jídla i vy, udělejte si s námi krátký výlet do Finska. Nevidíte-li mezi grilováním a zemí tisíců jezer a ostrovů souvislost, zřejmě vám unikla přítomnost tradiční značky Muurikka. Dovolte, abychom vám představili praktické grilovací pánve, díky kterým dostává grilování úplně jiný rozměr.

Plynový gril Muurikka se do České republiky dostal teprve nedávno, ale přesto si dokázal vybudovat širokou základnu příznivců, kteří na něj nedají dopustit. Jakmile ho vyzkoušíte i vy, stane se nedílnou součástí každé vaší grilovací párty.

Set se skládá z pánve o průměru 48 cm (včetně obalu) a plynového hořáku D300. Hravě na něm připravíte vše od klobásek a šťavnatých steaků, až po zeleninu a ryby. Sada je neobyčejně skladná a díky jednoduché montáži vhodná k okamžitému použití. Obsluha je snadná a tudíž ideální i pro méně zkušené „grilmajstry“. Ale tím výčet výhod teprve začíná.

pánev

Plynový hořák D300 se stará o rovnoměrně rozloženou teplotu pod pánví a díky štítu okolo hořáku nedochází k unikání plamenu stranou grilu. Plamen lze plynule regulovat.

Za zmínku však stojí i samotná pánev, respektive možnosti jejího využití. Může být součástí plynového grilu, ale stejně tak s ní lze grilovat na otevřeném ohni. Stačí ji vytřít tukem a jde se na to. Oproti klasickému grilovacímu roštu vám nebude dělat vrásky prokapávající šťáva z masa nebo marinády na uhlí pod ním. Grilování na pánvi Muurikka je mnohem zdravější a navíc chutnější, protože se v ní veškeré šťávy udrží a připravované jídlo je výrazně šťavnatější.

pánev Muurikka

Tak co vy na to? Uděláte radost svým chuťovým buňkám a pořídíte si unikátní finskou grilovací pánev Muurikka? Přesvědčit by vás mohly zkušenosti ostatních – přečtěte si, jaké mají na zahradní grily a pánve názory spokojení uživatelé.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.