Jak efektivně zabezpečit byt nebo dům před zlodějem?

Kde jinde bychom se měli cítit bezpečně, když ne doma? Ne nadarmo se říká „můj dům, můj hrad“, ale v praxi se dá k nedobytné tvrzi přirovnat jen málokterá domácnost. A jak je na tom ta vaše? Máte za to, že se vašemu bydlení nezvaní hosté obloukem vyhnou? Anebo usínáte se sevřeným žaludkem a myšlenkou na to, že se může každou chvíli objevit narušitel? V takovém případě začněte jednat a dejte potenciálním lupičům najevo, že u vás nepořídí!

Které bezpečnostní opatření zvolit?

Spousta lidí význam zabezpečení podceňuje, ale jen do doby, než jim jednoho krásného dne zmizí cennosti a s nimi i tolik důležitý pocit bezpečí. Nebylo praktičtější a v neposlední řadě i levnější podobným nepříjemnostem předcházet? Otázkou je, která opatření zvolit. Měly by to být mříže do oken, bezpečnostní folie na okna, kamerový systém nebo snad zvukový alarm?

O žádném bezpečnostním prvku nelze říct, že je více, či méně efektivní. Výběr by měl jít ruku se specifiky konkrétní domácnosti. Například v bytě, který se nachází v posledním poschodí panelového domu, je šance na vniknutí okny velmi malá. A výše zmíněný zmíněný kamerový systém je vhodný spíše k usvědčení pachatele, ale nikoliv jako prevence.

Pachatelé často vstupují dveřmi, co s tím uděláte?

Alfou a omegou jsou bezpečnostní dveře. Ptáte se proč? Dle statistik totiž pachatelé nejčastěji vstupují právě dveřmi, které pro ně nepředstavují žádnou bariéru. Tedy až na bezpečnostní modely, které jsou odolné vůči násilné manipulaci a vydrží opravdu hodně. Příkladem budiž bezpečnostní dveře Brno značky Sherlock, na které natrefíte i v bezpečnostních projektech státní sféry. Kromě armádních a policejních skladů či vládních objektů je najdete také na Pražském hradě.

Bezpečnostní dveře Sherlock odolají mechanickému poškození šroubovákem, hasákem, kleštěmi, klíny a kladívkem. Modely s vyšším stupněm ochrany nerozhodí ani páčidlo, elektrické ruční nářadí či nůžky na plech. Lze je vyrobit na míru stavebního otvoru a doplnit je o nejrůznější elektromechanické a elektrické komponenty, které rozšíří jejich funkcionalitu.

Pokud vás zaujala možnost, jak efektivně zabezpečit byt nebo dům před zloději, přečtěte si další informace na cz.lock.sk. Prodejce zároveň nabízí další bezpečnostní prvky – bezpečnostní kování, folie na okna a trezory.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.