Plynové kotle Junkers: Ani tuhá zima vás nemusí stát tolik peněz

Za okny stále ještě svítí slunce a můžeme si užívat babího léta. Zima se nicméně blíží neskutečně rychle a už teď je zapotřebí v mnohých domácnostech doslova zažehnout teplo domova. Ano, především v noci už se bez vytápění neobejdeme. Právě proto byste se měli soustředit na kontrolu vašeho stávajícího kotle, případně revizi plateb za minulý rok. Jestliže máte doma starý kotel, zcela jistě se to projeví i na ročním zúčtování. Platit ročně o několik desítek tisíc korun navíc je přitom zcela zbytečné. Ne, rozhodně není nutné měnit plynový kotel za elektrický či model na tuhá paliva! Je třeba pouze vybrat jiný ve vysoké kvalitě s minimální spotřebou. Přesně tato dvě kritéria splňují plynové kotle Junkers, jež si v následujících řádcích představíme. Před tím se ale ještě podíváme na hlavní aspekty volby nového kotle.

Jak vybírat plynový kotel?

Podle několika kritérií. Jako první je nezbytné brát v potaz výkon konkrétního zařízení. Počítá se podle míry tepelných ztrát a velikosti prostoru, který bude zapotřebí vytápět. Na internetu jsou mnohé kalkulačky zdarma, nicméně vyplatí se spíše obrátit na profesionály. Ti vám přesný výpočet provedou. Učinit tak můžete třeba na Topenivodaplyn.cz. Sledujte také, jakou mají plynové kotle účinnost. Začínat by u moderních přístrojů měla na 80 %. Jestliže bude vyšší, samozřejmě protopíte mnohem menší množství plynu a ušetříte více peněz. Určitě si také rozmyslete, chcete-li stacionární nebo nástěnný kotel. V potaz berte především velikost a další dispozice místnosti, v níž bude. Nezapomeňte se také rozhodnout, jestli budete preferovat klasické konvenční, nebo kondenzační kotle.

Sázka na jistotu s plynovými kotli Junkers

Plynový kotel je zařízení, které by mělo fungovat spolehlivě co možná nejdéle. I proto volte model špičkové a časem i zákazníky prověřené značky. Přesně tu představují kotle Junkers. Vždyť první model tohoto výrobce zkonstruoval Hugo Junkers již před nějakými 100 lety. Způsobil tehdy revoluci, jelikož lidé již nemuseli do sklepů pro uhlí. Tento komfort mají dodnes jen s tím, že kotle jsou plně automatické, maximálně výkonné a nabízejí i spousty dalších inovativních funkcí.

Plynový kotel Junkers CERACLASS

I moderní konvenční kotle dokážou přinést maximální úsporu. Důkazem budiž plynový kotel Junkers CERACLASS. Mezi jeho hlavní přednosti patří nejen vysoký výkon, ale i kompaktní rozměry 700 × 400 × 298 cm. Velkou výhodou tohoto přístroje je také tichý chod. Jestliže se bojíte nepřehledného ovládání a obsluhy, tak můžete nechat obavy stranou. Stejně tak odpovídá i designově nejnovějším trendům. Servisovat si kotel nechejte u společnosti TEDOR s.r.o., jež se na zařízení značky Junkers dlouhodobě specializuje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.