5 důvodů, proč si konečně pořídit bezpečnostní dveře

Ostatní už je mají, jen vy stále váháte. Přitom není nad čím. Bezpečnostní dveře jsou alfou a omegou zabezpečení domu či bytu. Předpokládáme, že i vy považujete své bydlení za území, na kterém nesnesete jakéhokoliv narušitele – a jsou to právě vstupní dveře, které ho oddělují od „zbytku světa“. Ale ačkoliv je hlavní důvod pro pořízení naprosto zřejmý, připravil jsme jich pro vás více. Začtěte se do nich a rozhodněte se správně.

Minimalizace rizika vniknutí zloděje – až o 80 %!

Bezpečnostní dveře se nejmenují bezpečnostní pro nic za nic. Disponují mnoha bezpečnostními prvky (např. ocelové čepy, vícebodový zámek, pancéřový plech, apod.), které znemožňují násilné otevření. Přes kvalitní bezpečnostní dveře se běžný zloděj nedostane. Podle statistik je riziko vniknutí do bytu s dveřmi alespoň ve třetí bezpečnostní třídě o 80 % nižší.

Ochrana před hlukem zvenčí

Máte rádi svůj klid? Pak jistě oceníte další z vlastností bezpečnostních dveří – zvukovou izolaci. Pokud vás pravidelně rušil hluk z okolí (např. provoz výtahu, štěkot psa apod.), budete z nich nadšení. A naopak – můžete se v předsíni rozpovídat, aniž by sousedé slyšeli, co zrovna vyprávíte rodině. Dveře do bytu udrží vaše tajemství pod pokličkou.

Zvýšená požární odolnost

Bezpečnostní dveře mohou být zároveň protipožární. Bydlíte-li v bytě, mít protipožární dveře je dokonce zákonná povinnost. Co to znamená v praxi? Zatímco běžné dveře vydrží maximálně několik minut, bezpečnostní protipožární dveře vám poskytnou dostatečnou časovou rezervu k opuštění bytu.

Výhodnější pojištění domácnosti

Pojištění majetku je nepsanou povinností, ale některé zájemce může odradit vyšší poplatek. Díky bezpečnostním dveřím však můžete u mnoha pojišťoven získat vysokou slevu. A pokud by se zloději přeci jen povedlo byt vykrást, nehrozí vám snížení pojistné plnění kvůli nedostatečnému zabezpečení.

Pěkný design

Zařídili jste si útulnou domácnost, na kterou je radost pohledět? Pak byste neměli zapomenout ani na nové vstupní dveře do domu, protože právě ty dělají první dojem. A když už si je budete pořizovat, proč ne rovnou ty bezpečnostní? Vyrábí se v mnoha designových provedeních a vypadají skvěle.

Pokud si nevíte s výběrem rady, obraťte se na odborníky z next.cz. Rádi vám doporučí vhodné bezpečnostní dveře, které váš domov ochrání před nezvanými hosty.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.