Na nová garážová vrata je radost pohledět. Máte je taky?

Moderní garážová vrata, která se dají do pohybu stiskem jediného tlačítka jsou chloubou většiny novostaveb a není jediný důvod, proč si je nepořídit do starší, ale čerstvě zrekonstruované garáže. Kromě toho, že vypadají skvěle, jsou praktické a mají vynikající izolační vlastnosti. Řeč je samozřejmě o kvalitních systémech. A co vy, ještě jste se „nerozhoupali“ a nepořídili si právě takové?

Garážová vrata mají stejně důležitou funkci jako vstupní dveře. Nesmí dopustit, aby se do prostoru garáže dostal nezvaný host a zároveň zabránit nežádoucímu úniku tepla. A že svým elegantním vzhledem umocní celkový dojem z bydlení, se bere jako samozřejmost. Suma sumárum, garážová vrata to nemají snadné – jsou na ně kladeny vysoké požadavky co do funkčnosti, odolnosti i estetiky.

Vyberte si vrata na míru své garáže

Jak postupovat při výběru garážových vrat? Rozhodující bývají dispozice garáže. K nejprodávanějším typům patří sekční garážová vrata, která zajíždějí pod strop garáže. Výhodou daného řešení je fakt, že systém v garáži nezabírá příliš mnoho místa a před garáží zůstává dostatek prostoru pro parkování. Kompaktní konstrukce je vhodná pro většinu garáží.

Do těch nejmenších garáží jsou však vhodnější rolovací garážová vrata, protože ve srolovaném stavu potřebují ještě méně místa a prostor pod stropem lze nadále využívat (např. k uskladnění sportovních potřeb apod.).

Poměrně populární zůstávají i klasická dvoukřídlá a posuvná vrata. Oba typy se hodí do garáží, kde je kladen požadavek na zachování vnitřního prostoru a naopak se příliš neřeší, že systém vyžaduje dostatek místa před garáží.

Obraťte se na odborníky a nechte si poradit

Pokud si s výběrem garážových vrat nevíte rady, není nic jednoduššího, než kontaktovat specialisty. Například tým odborníků z firmy Bubík s.r.o., která kromě vrat realizuje brány (jak posuvné brány, tak křídlové brány) a zároveň nabízí široké spektrum kvalitní stínící techniky – populární venkovní žaluzie i bezpečnostní venkovní rolety). Více se dozvíte na bubik-vrata.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.