6 možností, jak využít zakrývací plachtu

Ještě ji nemáte? Pořiďte si ji, protože vám pomůže vyřešit spoustu problémů. Ale o čem že je vlastně řeč? No přece o zakrývací neboli krycí plachtě z polyethylenu. Následující možnosti využití nejsou zdaleka všechny – jistě přijdete i na další kreativní způsoby.

1. Ochrana dřeva na podpal

Topíte dřevem, ale protože nemáte dost místa ve sklepě, musíte ho uskladnit venku? Pomocí krycí plachty zajistíte, aby bylo dřevo chráněno před deštěm a sněhem. Zakryté řezivo zůstane v relativním suchu a až ho budete potřebovat, nebudete muset příliš dlouho čekat, než vyschne.

2. Ochrana stavebního materiálu

Máte na zahradě spoustu stavebního materiálu, který se chystáte použít až napřesrok? Počítejte s tím, že ho může znehodnotit počasí. Opět však můžete použít zakrývací plachtu a materiál před povětrnostními vlivy efektivně ochránit.

3. Ochrana dětského pískoviště

Menší plachtu lze použít jako ochranu dětského pískoviště, a to nejen před povětrnostními vlivy, ale také před kočkami a dalšími zvířaty, které by si mohli splést pískoviště s veřejným záchodkem. Zakrývací plachta se postará o to, aby děti měly písek čistý a mohly si v něm kdykoliv hrát.

4. Ochrana vodní plochy

Bazén či zahradní jezírko – obojí můžete zakrýt krycí plachtou jako prevenci před nečistotami. Ušetříte čas, který by vám zabralo čištění i peníze za chemii.

5. Izolace země od vlhkosti

Chystáte se stanovat? Vezměte si s sebou lehkou a skladnou PE plachtu. Velmi dobře izoluje vlhkost od země a zajistí vám lepší komfort.

6. Bezpečnější manipulace s odpadem

Chystáte se v přívěsném vozíku přepravit ořezané větve, spadané listí, bio odpad či jiný druh odpadu? Pomocí krycí plachty s oky odpad pevně zajistíte a eliminujete riziko uvolnění. Stejně dobře vám poslouží při převážení stavebního materiálu.

Nepochybujeme, že vás při čtení napadlo mnoho dalších způsobů využití krycích plachet. Objednat si je můžete od firmy Plachty Štěpáník, a to ve standardizovaných rozměrech i na míru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.