Jaký regál do spíže?

Nejenom součástí mnoha rodinných domů, ale i součástí celé řady bytů je dnes spíž. Tedy prostor, který slouží k úschově nakoupeného jídla, které využijeme k vaření.

Samozřejmě v minulosti nebyl výběr regálů natolik široký, a tak většina domácností využila kutilské schopnosti někoho ze svých blízkých, který vyrobil police ze dřeva.

Dnes ale kompromisy dělat nemusíte a tak vám přinášíme několik, tipů, jak vybrat regál do spíže. A to takový, který bude plně vyhovovat vašim potřebám.

Rozhodně volte kovové regály

Zmínili jsme, že v minulosti to bylo hlavně dřevo, které bylo za tímto účelem využíváno. Doba pokročila, a ačkoliv je tento materiál v mnoha ohledech stále dobrou volbou, do spíže jako takové se příliš nehodí.

Vlhkost na něho působící, nebo náročnější údržba jsou těmi důvody, proč volit raději kovové provedení. To může nadchnout svou lehkostí, kvalitou ale samozřejmě také snadno údržbou. Regály stačí umýt mokrým hadříkem a jsou opět jako nové.

Myslete na jednoduché a snadné umístění

Dále by s využitím regálu ve spíži mělo souviset i jednoduché umístění. Myslete především na to, že potřebujete dostatek místa pro potraviny, ale zároveň zanechat prostor pro vás samotné. Ideální je tedy umístit regál nebo regálový systém rovnoběžně se zdí.

Kromě možnosti toho, že ho standardně postavíte na zem, doporučujeme volit takzvané přístěnné regály. Díky jednoduchému úchytu tak bude regál držet na stěně, což přispívá k jeho vyšší stabilitě. A ta se může hodit ve chvíli, kdy do něho svou neopatrností výrazněji drcnete.

Kompaktní, ale přesto dostatečné rozměry

Spižírna je samozřejmě prostorem stísněným a tak je vhodné myslet na kompaktnost rozměrů. Přesto bychom ale zároveň neměli připustit to, aby byl daný regál natolik malý, že dokáže pojmout pouze několik desítek procent z našich celkových zásob.

Zde bychom měli hledět nejenom na dostatečnou šířku a hloubku, ale také výšku. Regál umístěný až do stropu tak pomůže k tomu, abychom využili prostor spíže na maximum.

Stejně tak se hodí myslet i na náhradní police. Proč? Jelikož většina takto koncipovaných regálů umožní s danými policemi hýbat – směrem nahoru i dolů.

Tím ta logicky vytvoříme prostor odpovídající velikostem daných balíků potravin a nevzniknou zbytečná hluchá místa, která také ubírají na celkové všestrannosti využití.

Tip: Spoustu místa můžete ušetřit také díky rozkládací pohovce s úložným prostorem.

Dobrá nosnost a jednoduchá montáž

Ačkoliv spíž rozhodně nepatří mezi místa, kde bychom potřebovali nosnost v řádech několika set kilogramů na polici, přesto je vhodné brát ji v potaz. Jelikož současná řešení umožní na jednu polici umístit až 100 kilogramů zásob, splní takový regál očekávání i náročných zákazníků.

Stejně tak ale může očekávání splnit i jednoduchou montáží. U některých typů mohou být třeba matice a šrouby, ale jsou i typy, které fungují bez nich. To ale nemusí být jediná praktičnost, jelikož současní výrobci myslí i na krytky, které eliminují poškrábání vaší podlahy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.