Jak zabezpečit dům před zloději a nedočkat se nepříjemného překvapení

Vloupání přibývá, sofistikovanost lupičů se neustále zvyšuje. Nejde už jen o chaty a chalupy, ale také byty, rodinné domy a další objekty. Jediná šance je být o krok před zlodějem, protože jedině tak lze s úspěchem odolat. Propracovaný systém ochrany může být nápomocný i vyšetřování, ale velkou výhodou je také zastrašovací efekt. Elektronika může zareagovat během pár vteřin a zalarmovat bezpečnostní složky, aniž by samotný nenechavec vůbec něco věděl. Policie jej tak může přistihnout ještě u vás doma.

Ochrana začíná už u vstupních dveří

Každý měsíc dojde ke stovkám vloupání do bytů a domů, přitom není nutné investovat desetitisíce. Velmi důležité jsou už vchodové dveře, které mohou zkušeného lupiče zdržet jen na okamžik. Speciální bezpečností dveře znamenají širší ochranu a někdy dovedou zloděje úplně zadržet. Takže, jak zabezpečit dům? Rozhodně využijete kvalitní kamery, které zaznamenají veškerý pohyb v okolí a pomohou často přímo identifikovat zloděje. A videozáznam není zdaleka to jediné, protože IP kamery jsou schopné nahrávat ve vysoké kvalitě i jakýkoliv zvuk. Elektronické i mechanické zabezpečovací prvky v jednom, to je zde záruka úspěchu. Pult centrální ochrany (PCO) může dostat hlášení okamžitě, Full HD kameře neunikne vůbec nic ani během klasických rozmarů počasí.

Zabezpečení se vyplatí nepodceňovat

Výborně fungující systém, který mnohdy může zloděje odradit ještě před plánovanou akcí, pokud si jej jenom trochu povšimnou. Zabezpečení domu na jedničku obstará i kvalitní siréna, protože lupiči potřebují pro akci ticho a jakýkoliv hluk by je hodně rušil. Navíc vzbudí i sousedy, kteří se budou zajímat o zdroj rušení nočního ticha. Celá akce tak nedopadne podle očekávání a dost možná se budou zloději ještě zpovídat na policii. Nakonec, za jejich chování jim to právem patří.

Široký sortiment bezpečnostních kamer naleznete na eshopu cel-tec.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.