Jak správně vybrat zahradní gril?

Léto se blíží mílovými kroky a je jen na nás, jakým způsobem tu hrstku prosluněných dní strávíme. Pokud patříte ke gurmánům, kteří si neodpustí vůni grilovaných pokrmů, máte nejvyšší čas na to, abyste oprášili gril. Že žádný nemáte? V tom případě to co nejdříve napravte a pořiďte si ho. Vzhledem k nepřeberné nabídce vám jistě přijde vhod několik následujících tipů. Prozradíme vám, jak vybrat zahradní gril!

Na co si dát pozor?

Zahradní grily se liší tvarem, použitými materiály, funkcemi, způsobem výroby a především zdrojem tepla. Jak si ale vybrat ten správný? V prvé řadě si ujasněte, jak často a kde budete grilovat, Neméně důležitý je také počet účastníků grillparty. U příliš malého grilu strávíte spoustu času, zatímco na větší ploše ugrilujete podstatně více jídla. Nezapomeňte si však vyměřit, jestli budete mít na uskladnění grilu mimo sezonu dost místa. A aby toho nebylo málo, záleží také na výši investice – ne každý disponuje neomezeným rozpočtem.

Grily podle typu paliva

Nejlevnější řešení představují grily na dřevěné uhlí. Pokud vám „zlatá klasika“ nevyhovuje (např. z důvodu přepalování odkapávajícího tuku), sáhněte po elektrickém grilu. Ten můžete používat také na balkóně, terase nebo uvnitř. Bohužel se budete muset smířit se závislostí na elektrické přípojce, což může být problém na zahradě.

Posledním kandidátem budiž zahradní plynový gril, který je uživatelský přívětivý, ale obvykle výrazně dražší než grily na uhlí a elektrické grily.

Tip na výhodný nákup – kde seženete zahradní grily levně?

Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ grilu, poohlédněte se po něm u známého prodejce www.oaza.cz. V nabídce najdete široké spektrum grilů od renomovaných výrobců (např. Bravo, Campingaz, Electrolux, Fieldmann, Tefal…) za velmi nízké ceny. Zboží budete mít doma obratem a s výběrem vám ochotně poradí zákaznická podpora.

Přejeme  příjemné zážitky při grilování. A nezapomeňte nám dát vědět, pro jaký typ grilu jste se rozhodli vy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.