Se sekačkou Honda vás bude sekání trávy bavit

Co přesně ve vás evokuje představa nadcházejícího léta? Slunění u bazénu? Popíjení oroseného piva nebo jiného oblíbeného nápoje? Obojí je správně, ale nezapomínejte ani na radostné kratochvíle, které si budete po několik následujících měsíců užívat se svou sekačkou. Sezóna sekání trávy již propukla a je jen na vás, jak se k této nezáživné činnosti postavíte. Možná máte nejvyšší čas na výměnu stroje – co byste řekli na společníka v podobě čtyřtaktní sekačka Honda? Zahradní technika této značky patří k tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k mání.

Motorové sekačky Honda patří k absolutní špičce. Na evropském trhu jsou již od 70. let minulého století a vždy se od zavedeného průměru odlišovaly neustálými technickými inovacemi a funkcemi, které posouvají rutinní sekání trávy na úplně jinou úroveň. Buďme však trochu konkrétnější – co přesně můžete čekat od benzinové sekačky Honda řady IZY nebo HRX.

Travní sekačky Honda jsou nabité celou řadou zajímavých funkcí. Za zmínku stojí roto-stop – možnost zastavení nožů nezávisle na motoru. To se vám bude hodit vždy, když budete chtít odklidit věci před sekačkou nebo ji jen přepravit po pochozím chodníčku. Jednoduše vypnete rotaci nožů, ale motor zůstane stále zapnutý.

Vybrané modely disponují také funkcí SMART Drive, která umožňuje plynulou regulaci rychlosti. Vy sami si určíte, jak rychle má sekačka jet a nebudete muset sekat v poklusu či se naopak pomalu ploužit.

Pokračujeme dále. O precizní posekání trávníku se starají speciální žací nože, které dokáží absorbovat energii při nárazu. Namísto toho, aby se zlomily, dojde k jejich deformaci. To v praxi znamená nižší provozní náklady a vyšší životnost stroje. Některé sekačky mají nože dokonce dva (twin blade). A kdyby vám to nestačilo, můžete si letmým pohybem páčky nastavit úroveň mulčování.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, vždy se můžete spolehnout na maximální spolehlivost motorů (jsou téměř nezničitelné), vysoký výkon, úsporný charakter a nízkou hmotnost. K tomu si připočtěte skvělé servisní zázemí a dojdete k závěru, že není co řešit. Zajděte si pro svou sekačku Honda předtím, než vám trávník přeroste přes hlavu!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.