Proč zakrýt bazén? Kvůli bezpečnosti, úspory a delší koupací sezóny

Letošní koupací sezóna je nenávratně pryč a pokud nemáte zastřešený bazén, budete si muset na koupání nějaký ten měsíc počkat. Na druhou stranu je ten správný čas na to, abyste se zamysleli nad tím, jak bazén zabezpečit. Zaměřili jsme se na bezpečnostní zakrytí, které vyrábí česká společnost TERMOBAZÉNY s.r.o. Specialista na trhu působí již od roku 2005 a mělo by vás zajímat, že jde o jedinou firmu, která má ve svém výrobním portfoliu bezpečnostní bazénovou plachtu.

Proč bazén zakrýt? Důvod je prostý. Vlastně jich je hned několik. V prvé řadě jde o bezpečnost dětí a domácích mazlíčků, u nich je riziko pádu do nezakrytého bazénu velmi vysoké. Stačí chvilka nepozornosti a může dojít k nejhoršímu.

Dalším výhoda zakrytí bazénu spočívá v ochraně vodní plochy před pádem nečistot (v podzimních měsících ji oceníte dvojnásobně!). Ušetříte spoustu peněz za drahé chemické přípravky a voda bude i přesto křišťálově čistá.

A aby toho nebylo málo, prodloužíte si koupací sezónu až o několik týdnů. Mezi plachtou a vodní hladinou se vytvoří tepelný izolační polštář, který výrazně snižuje únik tepla v průběhu noci. V případě transparentní bezpečnostní plachty typu solar navíc dochází i k rychlejšímu ohřevu, protože skrz ní proniknou sluneční paprsky.

bezpečnostní zakrytí bazénu

Bezpečnostní plachty jsou navrženy pro celoroční použití a hodí se pro zapuštěné, částečně zapuštění i nadzemní bazény. Konstrukce je velmi pevná díky vyztužení hliníkovými nosnými trubkami.

Společnost TERMOBAZÉNY myslí i na zákazníky, kteří touží po jiném řešení. V portfoliu nechybí automatické zakrývací plachty, lamelové systémy, terasové zakrytí a speciální dvojité neprůhledné fólie pro zakrytí během zimy (fólie je odolná vůči UV záření a zabraňuje tvorbě řas, usnadní vám začátek příští sezóny).

lamelové zakrytí bazénu

Další informace o všech jednotlivých typech zakrytí najdete na www.termobazeny.cz. Na betonové bazény s keramickým obkladem se ale raději nedívejte. Pravděpodobně byste na svůj stávající bazén zanevřeli a napřesrok si nechali vybudovat nový. Na druhou stranu, proč ne. Výstavba není náročná a výsledek je stojí za to. Stačí si vybrat z širokého spektra barev a vzorů keramických obkladů a může se začít. Něco nám říká, že si svou příští koupací sezónu užijete jako nikdy předtím…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.