Nastává ideální doba pro výstavbu zahradního bazénu

Pokud už nějaký čas plánujete stavět na zahradě u vašeho rodinného domu bazén, pak je právě nyní vhodný čas. Jestliže si realizaci zahradního bazénu objednáte v nejbližších týdnech, máte jistotu, že se už během jarních měsíců budete moci koupat, jakmile bude venku alespoň trochu příjemné počasí.

Nikdo neví, zda se letos na jaře otevřou veřejné bazény, kam jste možná doposud byli zvyklí chodit. A pakliže máte plavání opravdu rádi, je vlastní bazén na zahradě řešením, jak si moci zaplavat, aniž byste byli odkázáni na přeplněné bazény, které navíc mají značně omezenou otevírací dobu.

Zapuštěný bazén je vždy lepší volbou nežli nadzemní

V současné době se dá zvolit hned několik variant zahradních bazénů. V první řadě je nutné si ujasnit, zda se ve vlastním bazénu chcete jen občas a krátce svlažit, nebo raději dáváte přednost plnohodnotnému plavání. Vítězí-li spíše druhá varianta, rozhodně zvolte bazén zapuštěný do země, nadzemní modely nepřinášejí takový komfort.

Oblíbené druhy zahradních bazénů

Zapuštěné bazény lze rozdělit do několika kategorií. Jednu z osvědčených možností představují klasické přelivové bazény, u nichž probíhá filtrace způsobem, kdy je voda odváděna do filtrační jednotky skrz kanálky na okrajích bazénu. Alternativou, jež se těší stále větší oblibě, jsou pak takzvané skimmerové bazény. V jejich případě se voda nasává skrz skimmery, otvory přímo ve stěnách bazénu. Výhodou je fakt, že voda nemusí být napuštěna až po okraj, jako je tomu v případě přelivových modelů.

Zajímavým řešením jsou bazény vypláštěné těžkou fólií. Ta umožňuje různorodé, často atypické tvary, díky čemuž si vlastní bazén můžete uzpůsobit nejen dle svých představ, ale také dle prostorových možností vašeho pozemku. Vyznačují se vysokou odolností, neškodí jim UV záření. Jde o moderní bazény, které v kombinaci s kvalitním zastřešením využijete nejen v letní sezoně, ale prakticky po celý rok.

Český výrobce zahradních bazénů

Špičkou v oboru je bazén ALBIXON. Produkty této značky dnes najdete na zahradách mnoha českých rodinných domů. Bazény zmíněné značky se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou životností. Získáte tak možnost dokonalého osvěžení vždy, když dostanete chuť si zaplavat. Nemusíte se už nikdy trmácet do veřejného bazénu. Domácí bazén vám poskytne maximální komfort a soukromí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.