Terasa z exotického dřeva: Bangkirai, nebo Massaranduba?

Rozhodli jste se, že si splníte sen o terase, a zaujala vás nabídka exotických dřevin? Ta je poměrně bohatá a není snadné vybrat tu správnou variantu. My jsme se zaměřili na dvě populární dřeviny a představíme vám je blíže.

Terasy z dřeviny Bangkirai

Jádrové dřevo je v čerstvém stavu žlutohnědé až nazelenalé, obvykle ale nakonec však ztmavne. Což vůbec nevadí, protože olivově hnědé terasy Bangkirai vypadají velmi hezky. Jednotlivá prkna mohou mít odlišný tón, avšak celek vypadá přirozeně.

Bagkirai patří k nejodolnějším dřevinám a neohrozí ho plísně ani hmyz. K dostání je vzduchosuché dřevo s vlhkostí do 25 % bez znatelných letokruhů a zápachu. K typickým vlastnostem patří vysoká tvrdost a dlouhá životnost. To vše díky obsahu olejnatých látek, které však může vyplavit déšť. Má-li být terasa plně funkční, musí být postavena na dostatečně stabilní podkladní konstrukci. Předpokladem rovnoměrného nabobtnávání je dřevo stejné nebo podobné hustoty.

Terasy z dřeviny Massaranduba

Terasy Massaranduba poznáte na první pohled podle mimořádně jemného, rovnoměrně strukturovaného a rovně rostlého dřeva. Barva je purpurově – červenohnědá v různých odstínech. Stejně jako v případě dřeviny Bangkirai mohou být mezi jednotlivými prkny barevné rozdíly, ale právě to terase propůjčuje unikátní vzhled.

Massaranduba je velmi tvrdé a trvanlivé dřevo. Mohou se v něm vyskytnout otvory po hmyzu, avšak ty nemají žádný vliv na statické vlastnosti. Opět je nutné dodržet pravidlo dostatečně stabilního podkladu, jinak by mohlo dojít k vyplavení obsažených látek.

Kde dřevěné materiály seženete?

Nejen Bangkirai a Massarandubu, ale také široké spektrum dalších dřevěných materiálů najdete u specializovaného prodejce na shop.au-mex.cz. S výběrem vám ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.