Koupací sezóna se blíží. Jak vybrat bazén na zahradu?

Začátek koupací sezóny pravděpodobně už nestihnete, ovšem během letních měsíců se klidně můžete koupat ve vlastním bazénu. Vybrat však vhodné řešení je poměrně těžký úkol, protože současný trh nabízí nespočetné množství tvarů, velikostí, ba dokonce materiálů. Jestliže prahnete po bazénu, jenž vydrží i několik generací, rozhodně se nevyplácí na něm šetřit. V následujících řádcích vás provedeme výběrem zahradního bazénu.

Prvně byste se měli zaměřit na několik klíčových kritérií, jako jsou tvar, velikost a materiál. Poté až se zabývejte detaily, jako jsou osvětlení, protiproud a další doplňky. Samozřejmě záleží na tom, k čemu má bazén jako takový složit. Chcete si v něm zaplavat, nebo vám stačí na osvěžení během horkých letních dnů? Potřebujete bazén jen na letní sezónu, či byste upřednostnili celoroční koupání? V takovém případě ještě uvažujte nad zastřešením.

Jaké bazény existují?

Z jednoho hlediska se bazény rozdělují podle toho, jak se zasazují do terénu. První možností jsou zapuštěné bazény, které přirozeně zapadnou do zahrady, působí elegantně a nenarušují nijak okolí, ba naopak mu vtisknou punc originality. Sehnat se dají i polo-zapuštěné bazény, které vám asi nebudou příliš vyhovovat svým vzhledem. Poslední variantou jsou nadzemní bazény, u nichž však počítejte s mnohem menší životností a vyšší náchylností na poškození, ovšem na druhou stranu se jedná o cenově nejdostupnější alternativu.

Zapuštěné bazény jsou sice finančně náročnější, ale zase na druhou stranu jsou mnohem estetičtější. Co se přípravy terénu týče, je nezbytné vykopat jámu, její dno perfektně srovnat, a potom zajistit i okolní úpravu. Jakmile dané kroky zvládnete, budete si pochvalovat pohled na zahradu. K zapuštěným bazénům se dají sehnat různé doplňky, například je velice oblíbený protiproud. I když tedy máte menší bazén, bez problémů si v něm za pomoci protiproudu zaplavete, a tím vylepšíte fyzickou kondici.

U zapuštěných bazénů se vám nabízí několik materiálů – laminát, beton, plast a nerez. Oblíbené jsou především plastové bazény, neboť se vyznačují pevností a bytelností.

Plastové bazény a jejich přednosti

Co firma, to jiné technologie a postupy výroby. Pokud vezmeme v potaz společnost BAZÉNY – VÝROBA, která se výrobou bazénů zabývá dlouhá léta, tak v její nabídce najdete plastové bazény z kvalitního materiálu proslulé firmy Röchling. Daný materiál se používá také při výrobě nádrží a jímek, jeho životnost se pohybuje okolo 40 let, což je vskutku úctyhodné. Stejně tak vás nadchnou vlastnosti jako vysoká pevnost, stálobarevnost a odolnost vůči mrazům a slunečnímu záření.

Velice žádané jsou kruhové a oválné bazény, u nichž zmíněný výrobce používá speciální kopolymer PP o tloušťce 5 milimetrů. Co se hloubky týče, ta se zpravidla pohybuje mezi 120 až 150 centimetry. Momentálně jsou na bazény akce, a tak můžete sehnat verzi dle vašich představ za atraktivní ceny.

Co dalšího byste měli při výběru bazénu zohlednit?

Jestliže jste si tedy ujasnili, jak by měl bazén vypadat, ještě nezapomeňte zohlednit, kolik osob ho bude využívat. Je totiž rozdíl pořizovat bazén pro dvě osoby, nebo osm osob. V případě, že máte děti, nebo bazén budou využívat často i starší osoby s omezenými možnostmi pohybu, určitě se zaměřte na snadnou přístupnost a protiskluzovou plochu. Dále nezapomínejte na bazénovou chemii, bazénový vysavač a další potřeby, s nimiž si usnadníte údržbu vody v bazénu.

Pokud si s něčím nevíte rady, určitě se poraďte s odborníky, kteří vám všechno vysvětlí. Cílem je, abyste byli spokojení hlavně vy, protože vy budete bazén využívat.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.